دیدار هیات فیلمسازی مصری با مدیرعامل مرکز گسترش

هیات فیلمسازان مصری عصر دیروز پس از بازدید از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در جلسه‌ای با حضور «شفیع آقامحمدیان» مدیرعامل این مرکز شرکت کردند تا به بحث و بررسی پیرامون همکاری‌های مشترک سینمایی بپردازند.
به گـزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمـای مستنـد و تجربـی، شفیع آقامحمدیان در این دیدار، ضمن معرفی این مرکز به‌عنوان یکی از مراکز مهم تولید فیلم در خاورمیانه تصریح کرد که سالانه حدود 200 تا 250 فیلم سینمایی اول، مستند، کوتاه داستانی و انیمیشن در مرکز گسترش تولید شده و آخرین فیلم ایرانی معرفی شده به آکادمی اسکار نیز از تولیدات این مرکز بوده است.
وی ضمن اشاره به علاقمندی این مرکز به تعامل جدی با هنرمندان کشورهای اسلامی پیرامون خیزش اسلامی منطقه خاورمیانه، مقابله با اشغالگری بیگانگان، حقوق بشر و اتفاقاتی که در این منطقه رخ می‌دهد، از فیلمسازان مصری دعوت به همکاری و تولید مشترک فیلم‌های مستند ارزشمند نمود.
در ادمه، آقامحمدیان از هیات فیلمسازان مصری خواست تا راه را برای نمایش فیلم‌های ایرانی در سینماهای مصر و سایر کشورهای اسلامی باز کرده و تصریح کرد که این مرکز علاقه‌مند به برگزاری هفته فیلم‌های ایرانی در مصر و همکاری جدی مستندسازان مصری و عرب با جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت است.
در این جلسه، یکی از فیلمسازان مصری پیشنهاد تولید مشترک فیلمی با محوریت شهید «عماد مغنیه» را مطرح کرد و آقامحمدیان در پاسخ عنوان کرد که این مرکز از مدتی قبل، تولید مستندی درباره‌ی این شهید را آغاز کرده است.
در پایان این جلسه مقرر شد تا ضمن فراهم آوردن مقدمات نمایش فیلم‌های ایرانی در کشور مصر، فیلمسازان این کشور نسبت به ارائه فیلمنامه‌هایی پیرامون تولید مشترک با مرکز، اقدام نمایند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها