مهلت ارسال فیلم به «جایزه بزرگ شهید آوینی» تمدید شد

مهلت ارسال فیلم به دبیرخانه سومین دوره «جایزه بزرگ شهید آوینی» تا دهم مرداد‌ماه 1390 تمدید شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط‌ عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این مرکز قصد دارد تا سومین دوره جایزه بزرگ شهیدآوینی را با رویکرد پاسداشت مقام شامخ سیدشهیدان اهل قلم، با نگره پذیرش و انتخاب آثار برگزیده در حوزه اندیشه، آراء و آرمان‌های آن شهید بزرگوار، در شهریورماه 1390 در تهران برگزار کند.
این دوره از جایزه بزرگ شهید آوینی، در دو بخش رقابتی فیلم‌های مستند (تولید سال 88 به بعد، با حداکثر زمان 52 دقیقه) و بخش تحقیق و تألیف (حداقل 25 صفحه تایپ شده) برگزار خواهد شد.
از موضوعات بخش مسابقه فیلم‌های مستند، می‌توان به مستندهای اجتماعی آسیب‌نگارانه، مستندهای اشراقی، مقاومت و پایداری و سیاسی همسو با تفکر شهیدآوینی و آثار خاص مرتبط با شخصیت شهیدآوینی یا مُلهم از آثار مکتوب وی اشاره کرد.
در بخش تحقیق و تالیف نیز پژوهش‌های ویژه پیرامون نقش شهید آوینی بر روند مستندسازی ایران و تاثیرگذاری وی در سینمای ایران مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.
پنج تندیس زرین شهیدآوینی، به همراه لوح تقدیر و مجموعا 75 سکه بهارآزادی برای برگزیدگان بهترین فیلم‌های مستند اجتماعی، دفاع‌مقدس، مقاومت و پایداری، سیاسی و مستند- پُرتره شهیدآوینی در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه در بخش مسابقه تحقیق و تألیف نیز دو تندیس زرین، لوح افتخار و مجموعا 20 سکه بهار آزادی به دو پژوهشگر برگزیده هیات داوری اهدا خواهد شد.
عموم مستندسازان، پژوهشگران و تهیه‌کنندگان آثار مستند، حداکثر تا تاریخ 10 مرداد‌ماه 1390 فرصت دارند تا فیلم‌ها و مکتوبات تالیفی و پژوهشی خود را به دبیرخانه «جایزه بزرگ شهید آوینی» به نشانی تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول ارائه کرده و یا به منظور کسب اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن‌های 14و88528312 تماس حاصل کنند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها