نمایش مستند «خواب خورشید» در انجمن جامعه‏شناسی ایران

انسان شناسی و فرهنگ پنجمین جلسه نمایش فیلم مستند و سخنرانی خود را در سال تحصیلی جاری با همکاری گروه انسان شناسی انجمن جامعه شناسی برگزار خواهد کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این برنامه به نمایش و بررسی مستند خواب خورشید به کارگردانی ناصر صفاریان اختصاص یافته است.
خواب خورشید به موضوع «عشق» در ترانه‌های ایرانی می‌پردازد و عشق و نفرت مطرح شده در ترانه‌های ایرانی از نظر سیر تاریخی و اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
خواب خورشید نخستین فیلم از سه‌گانه صفاریان درباره‌ تاریخ ترانه است که به تازگی آماده‌ نمایش شده است و دو فیلم دیگر در مرحله‌ تصویربرداری قرار دارد.
در این فیلم جمشید ارجمند، سیمین بهبهانی، خاطره پروانه، ناصر چشم‌آذر، فواد حجازی، علی محمدرشیدی، پری زنگنه، محمد سریر، علی محمد شیرازی، علی‌رضا عصار، یغما گلرویی، علی‌رضا میرعلینقی و افشین یداللهی صحبت می‌کنند و باران کوثری حضور دارد.
طرح، پژوهش، نگارش و کارگردانی مستند خواب خورشید برعهده ناصر صفاریان است و احمدرضا احمدی به او مشاوره داده است.
علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند سه شنبه 30فروردین ساعت ۱۷ به سالن کنفرانس انجمن جامعه‏شناسی ایران واقع در بزرگراه جلال آل احمد، پل گیشا، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، طبقه اول مراجعه کنند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها