بازیگر برنده اسکار 2011 در جشنواره فیلم کوتاه اسپن

جشنواره فیلم کوتاه اسپن که یکی از مهم‌ترین رویدادهای تخصصی فیلم کوتاه در آمریکاست، امروز5 آوریل به استقبال بیستمین سال برپایی خود می‌رود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این دوره از جشنواره طی شش روز بیش از 80 فیلم کوتاه در قالب 11 برنامه موضوعی روی پرده خواهند رفت.
بر اساس اعلام برگزار کنندگان جشنواره، حدود 60 درصد فیلم‌ها را کارگردانان غیر آمریکایی ساخته‌اند، هرچند که بخش قابل توجهی از فیلم‌ها به زبان انگلیسی هستند.
علاوه بر سینماگران جوان و گمنام که نخستین تجربه‌های سینمایی خود را به این جشنواره می‌آورند، در این دوره فیلم‌هایی از سینماگران مشهور و سرشناس آمریکایی حضور دارند.
نیل لابوت کارگردانی که با فیلم‌هایی مثل مرد حصیری و در جوار مردان شناخته می‌شود، فیلم 8 دقیقه‌ای پیامک‌های غیراخلاقی را در جشنواره دارد. بازیگر این فیلم سیاه و سفید جولیا استایلز بازیگر جوان هالیوود است.
دیگر فیلم قابل توجه استیو به کارگردانی روپر فرند انگلیسی است که در آن کالین فرث بازیگر انگلیسی و برنده جایزه اسکار امسال به‌عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد ایفای نقش کرده است. نقش مقابل او را نیز ستاره هموطنش کرا نایتلی بازی می‌کند.
دیگر فیلم قابل توجه ارتباطات از هم گسیخته ساخته مری رابرتسون، مستندی ده دقیقه‌ای درباره ارتباطات انسانی در شبکه‌های اجتماعی است.
برگزار کنندگان جشنواره معتقدند علی‌رغم غلبه هالیوود و ذائقه‌سازی آن، می‌توان شرایط بهتری را برای فیلم کوتاه در بازارهای سینمایی پدید آورد.
جرج الدرد برنامه‌ریز جشنواره می‌گوید: تقریبا در همه کشورهای دنیا 10 فیلم اول گیشه هالیوودی‌اند و در بسیاری از کشورها اگر فیلمساز کوتاه باشید، شما را جزو حرفه‌ای‌های سینما به رسمیت نمی‌شناسند.
با وجود این شرایط لارا تیلن دبیر جشنواره اسپن فیلم کوتاه را به «شعر» تشبیه می‌کند و می‌گوید: خلاقیت و شیوه بصری فیلم‌های کوتاه درخشان است.
بیستمین جشنواره فیلم کوتاه اسپن تا 10 آوریل به کار خود ادامه می‌دهد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها