هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» کلیه هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی عبدالرحمان پرداخت شد.
به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند جنایت در سکوت ساخته بهروز نورانی‌پور ‌تندیس بهترین مستند ششمین جشنواره فیلم دینی رویش را دریافت کرد.
این مستند درباره روستایی مرزی در سردشت است که در زمان جنگ شیمیایی می‌شود و تمام کودکان تا چند سال بعد شیمیایی به دنیا می‌آیند، عبدالرحمان پسر سوژه اصلی این مستند یکی از کودکانی است که در صورت عدم درمان به موقع بینایش را از دست خواهد داد.
بهروز نورانی‌پور کارگردان این مستند پس از دریافت جایزه گفت: شمارش معکوس برای نابینایی عبدالرحمان شروع شده، التماس می‌کنم از مسئولین که به این خانواده کمک کنند.

پس از سخنان وی مهرداد اسکویی مستندساز و عضو هیات داوران جشنواره گفت: این فیلم سرشار از امید است. مادر عبدالرحمان آرزو دارد دختر و پسرش را عروس و داماد کند. ما فیلمسازان زیاد توانایی مالی نداریم که بتوانیم از این خانواده حمایت کنیم اما من و بهرام عظیمی هر کدام یک سکه یه هر کدام از فرزندان این بانو اهدا می‌کنیم.
سپس لقمان خالدی، جواد توانا، امیر مهران و محمدعلی هاشم‌زهی چهار فیلمساز برگزیده رویش نیز جوایز نقدی خود را به خانواده عبدالرحمان اهدا کردند.
لقمان خالدی به نمایندگی از فیلمسازان گفت: ما جایزه‌های‌مان را به عبدالرحمان اهدا می‌کنیم و امیدواریم بینایش را به دست آورد و روزی بتواند رنگ طلایی گنبد حرم امام رضا (ع) را ببیند و امیدواریم مسئولین هم او را فراموش نکنند.
پس از آن استاندار خراسان به همراه مدیرعامل باشگاه‌های پرسپولیس و ابومسلم کلیه هزینه‌های درمانی این خانواده شیمیایی را تقبل کردند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» از مادر و همسر سلمان هراتی تقدیر شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تقدیر به بهانه حضور مستند من پشت این دریچه چشم براهم به کارگردانی جواد توانا در جشنواره صورت گرفت.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش پس از بررسی 47 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره آرای خود را اعلام کرد.
 • جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» امروز طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد به کار خود پایان می‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش همزمان با خراسان رضوی در 14 استان کشور و 11 کشور دیگر نیز برگزار شد.
 • جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» دیدگاه‌هایشان را نسبت به برگزاری جشنواره بیان داشتند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حمایت از تولیدات بعدی برگزیدگان جشنواره از جمله نکات مثبتی است که بیشتر فیلمسازان حاضر در جشنواره به آن اشاره می‌کنند.
 • مهکام: ساخت فیلم دینی نیاز به تذهیب نفس دارد

  حسین مهکام معتقد است که سینمای دینی نیازمند تذهیب نفس و شناخت خود فیلمساز دینی است و بدون این فاکتورها فیلم در خور توجهی تولید نخواهد شد.
آخرین خبرها