برزیده: فیلم‎های رویش با مستندهای حرفه‌ای خارجی برابرند

عضو هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دین «رویش» گفت: تعدادی از آثار مستند این دوره از جشنواره رویش، به قدری حرفه‌ای و تاثیرگذار ساخته شده‌اند که به راحتی با مستندهای حرفه‌ای خارجی برابری می‌کنند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، حسن برزیده فیلمساز و عضو هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دین «رویش» درباره کیفیت برگزاری جشنواره رویش گفت: اصولا جشنواره‌ها عرصه نمایش و عرضه آثار به شکل جشنواره‌ای هستند از این رو صرف برگزاری جشنواره، مزیت نیست بلکه وجود یک دبیرخانه فعال که جریان فیلمسازی فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن را دنبال کند، موثرتر است.
وی افزود: صرف برگزاری یک جشنواره مزیت نیست بلکه چیزی که اهمیت دارد وجود یک دبیرخانه دایم و فعال است که جشنواره «رویش» را در حوزه فیلم کوتاه کشور جریان‌ساز کند.
کارگردان دکل ادامه داد: تولید، پخش، سرمایه و بازگشت سرمایه جدی‌ترین پروسه فیلمسازی را تشکیل می‌دهند. بنابراین پیگیری‌های یک دبیرخانه فعال و دایمی، کمک خوبی به تولید فیلم‌ها، تخصیص بودجه و سرمایه، پیگیری کیفی آثار از طریق مشاوره و در کل حمایت‌های مادی و معنوی فیلمسازان می‌کند. دنبال کردن، نظارت و کمک به بخش کیفی کار از وظایف یک دبیرخانه فعال و حرفه‌ای است که در طول سال باید انجام دهد.
برزیده یکی از خواص برگزاری جشنواره‌ها را تخمین برآیند یک ساله فیلم‌سازان عنوان کرد و گفت: با توجه به این که فیلم‌ها و آثار تولیدی به طور هم‌زمان و با هم در طول جشنواره نمایش داده و دیده‌می‌شود، می‌توان برآیند کار یک یا دوساله فیلم‌سازان را تخمین زد و با تشخیص نقاط ضعف و قوت آنها، برنامه ریزی درستی برای رفع عیوب آنها، در سال‌های آینده انجام داد.
عضو هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش، خاطرنشان کرد: حواشی، نقد و بررسی‌های و حتی گفت‌وگوهای داوران، فیلمسازان و منتقدان در حین برگزاری جشنواره نیز قطعا به ارتقاء سطح کیفی آثار کمک خواهد کرد.
این فیلمساز جشنواره‌ها را فرصتی برای کشف استعداد‌های جوان عنوان کرد و افزود: جشنواره رویش نیز از این قاعده مستثنی نیست. در بین آثار این دوره از جشنواره رویش، هم فیلم‌های برجسته، محکم و حرفه‌ای و به شدت تاثیرگذار وجود داشت و هم تعدادی آثار ضعیف در بین آثار ارسال شده به چشم می‌خورد.
وی ادامه داد: حضور استعداد‌های خوبی را در این دوره از جشنواره رویش شاهد هستیم و با توجه به وجود موضوعات متعددی که در ایران وجود دارد و قابل تصویری شدن هستند، می‌توان به این جشنواره و آینده فیلمسازی در کشور امیدوار بود. به شرط اینکه یک مدیریت خوب و ناظر، بودجه مناسب و کشف به موقع و صحیح استعداد‌های جوان در عرصه فیلم کوتاه وجود داشته باشد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» از مادر و همسر سلمان هراتی تقدیر شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تقدیر به بهانه حضور مستند من پشت این دریچه چشم براهم به کارگردانی جواد توانا در جشنواره صورت گرفت.
 • هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» کلیه هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی عبدالرحمان پرداخت شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند جنایت در سکوت ساخته بهروز نورانی‌پور ‌تندیس بهترین مستند ششمین جشنواره فیلم دینی رویش را دریافت کرد.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش پس از بررسی 47 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره آرای خود را اعلام کرد.
 • جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» امروز طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد به کار خود پایان می‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش همزمان با خراسان رضوی در 14 استان کشور و 11 کشور دیگر نیز برگزار شد.
 • جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» دیدگاه‌هایشان را نسبت به برگزاری جشنواره بیان داشتند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حمایت از تولیدات بعدی برگزیدگان جشنواره از جمله نکات مثبتی است که بیشتر فیلمسازان حاضر در جشنواره به آن اشاره می‌کنند.
آخرین خبرها