فرخنده کیش: نگاه فیلمسازان «رویش» هر سال جامع‌تر می‌شود

عضو هیات انتخاب ششمین جشنواره رویش گفت: ساختار فیلم و نوع نگاه فیلم سازان شرکت کننده در جشنواره رویش نسبت به موضوعات دینی، هرسال زیباتر و جامع‌تر می‌شود. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» فرید فرخنده کیش عضو هیات انتخاب ششمین جشنواره رویش گفت: امسال با وجود تلاش زیادی که حوزه هنری در زمینه تولید آثار مرتبط با حوزه دینی کرده بود، باز شاهد یک افت کلی در این زمینه وجود داشت.
این افت تولیدات دینی فقط مختص به رویش یا فیلم کوتاه نیست بلکه در سینما نیز این رکود به چشم می‌خورد.
وی افزود: از باب ساختار و نوع نگاه به موضوعات دینی هر سال نگاه فیلمسازان زیباتر و جامع‌تر می‌شود و بیان مفاهیم مذهبی و دینی در مجراهای دیگری مانند موضوعات اجتماعی صورت می‌گیرد.
فرخنده کیش نسبت به آثار ارسالی به این دوره از جشنواره رویش بیان کرد: خوشبختانه جشنواره رویش، چه ازباب رفتارهای حرفه‌ای و چه به لحاظ توجهات عامی که به این سینما می‌شود، هر سال رشد چشمگیری نسبت به سال قبل داشته است و فیلمسازان نیز با نگاهی باز به خلق آثار تولیدی در حوزه مفاهیم دینی پرداخته اند.
عضو هیات انتخاب ششمین جشنواره رویش به ورود آثار طنز در این دوره از جشنواره رویش اشاره کرد و گفت: امسال موضوعات دینی در اشکال مختلفی در فیلم‌های تولیدی وجود داشت. برای مثال در بعضی آثار ارسالی، مفاهیم دینی به زبان طنز (از باب راوی بودن و ماجرا)، بیان شده بود که قبلا سابقه نداشت.
وی نسبت به برگزاری جشنواره رویش در سطح فرا ملی خاطرنشان کرد: مسلما امسال مهمانانی از خارج کشور در این جشنواره حضور خواهند داشت. بنابراین به نظر من بهتر است جایگاه رویش در سطح منطقه‌ای و بعد از آن، جهانی ارتقا یابد. مسلما در صورت جهانی شدن جشنواره رویش، لازم است دیدگاه و مفاهیم این جشنواره مورد بازنگری جزئی قرار گیرند.
فرخنده کیش در پایان گفت: به اعتقاد من این جشنواره با توجه به رویکرد 6 ساله خود می تواند در حکم پنجره ای رو به دنیا، نشانگر مفاهیم، سیاست ها و افکارکشورمان به جهانیان باشد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» از مادر و همسر سلمان هراتی تقدیر شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تقدیر به بهانه حضور مستند من پشت این دریچه چشم براهم به کارگردانی جواد توانا در جشنواره صورت گرفت.
 • هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» کلیه هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی عبدالرحمان پرداخت شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند جنایت در سکوت ساخته بهروز نورانی‌پور ‌تندیس بهترین مستند ششمین جشنواره فیلم دینی رویش را دریافت کرد.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش پس از بررسی 47 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره آرای خود را اعلام کرد.
 • جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» امروز طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد به کار خود پایان می‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش همزمان با خراسان رضوی در 14 استان کشور و 11 کشور دیگر نیز برگزار شد.
 • جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» دیدگاه‌هایشان را نسبت به برگزاری جشنواره بیان داشتند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حمایت از تولیدات بعدی برگزیدگان جشنواره از جمله نکات مثبتی است که بیشتر فیلمسازان حاضر در جشنواره به آن اشاره می‌کنند.