آقامحمدیان با اعضای جدید هیات‌ مدیره انجمن مستندسازان دیدار کرد

در جلسه‌‌ای که عصر دیروز و با حضور مسئولان «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» و اعضای هیات‌ مدیره «انجمن مستندسازان سینمای ایران» برگزار شد، راه‌های همکاری‌های دو‌جانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به‌ گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط‌ عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این جلسه که با حضور شفیع آقامحمدیان (مدیرعامل مرکز)، حسین خورشیدی (معاون فرهنگی)، سعید الهی (مشاور مدیرعامل)، اعضای هیات مدیره و بازرس انجمن مستندسازان سینمای ایران (محمدرضا مقدسیان، محبوبه هنریان، ابراهیم مختاری، علیرضا قاسم‌خان، مهرداد زاهدیان و مجتبی میرتهماسب) و شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی مرکز) برگزار شد، پیشنهاداتی از سوی «انجمن» به منظور گسترش همکاری‌ها و تعامل با «مرکز» ارائه و مقرر شد تا با تشکیل کارگروه‌ها و شوراهای تخصصی، موجبات اجرایی‌شدن این پیشنهادات فراهم آید.
تخصیص سهمیه فیلم‌های ایرانی مؤسسات ویدئویی کشور به عرضه آثار برگزیده مستند، باز طراحی و ارائه راهکارهای اجرایی و نظارتی صندوق سینمای مستند، الزام‌آور بودن امضای کارگردانان در قراردادهای به‌ نگارش درآمده‌ «مرکز» با تهیه‌کننده‌ها و ارائه طرح عملی برای راه‌اندازی کارگاه‌های آموزش تخصصی مستندسازی از جمله این پیشنهادات بودند.
در ادامه این جلسه، مدیرعامل «مرکز» خبر موافقت معاون محترم امورسینمایی مبنی بر عدم انتقال جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به استان «اصفهان» و برگزاری قطعی آن در شهر «تهران» را به اطلاع حضار جلسه رساند که مورد استقبال اعضای هیات‌ مدیره انجمن مستندسازان قرار گرفت.
در همین زمینه، «ابراهیم مختاری» سخنگوی این انجمن با ابراز خرسندی از ماندگاری جشنواره سینماحقیقت در تهران و ضرورت برگزاری دائمی آن در این شهر، اظهار داشت: «یکی از عناصر تشخص یا شناسنامه یک جشنواره، محل برگزاری آن است که از این حیث، نباید «سینماحقیقت» به اصفهان و یا هر شهر دیگری منتقل می‌شد. ضمن این که پیشنهاد ما این است که آثار شاخص جشنواره پس از اتمام این رویداد در شهر تهران، در برخی استان‌های کشور به نمایش عمومی درآید.»
«شفیع آقامحمدیان» مدیرعامل مرکز نیز ضمن اظهار خوشحالی از روند برگزاری این نوع جلسات، تصریح کرد که درصدد قانونمند کردن کلیه امور و برنامه‌های «مرکز» است و در این ارتباط، از پیشنهادات جامعه اصناف سینمای ایران استقبال می‌کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها