عباس‌پور: مزیت جشنواره «رویش» تداوم آن است

نیما عباس‌پور معتقد است اغلب جشنواره‌های موضوعی بعد از چند دوره برگزاری برچیده می‌شوند اما یکی از مزیت‌های جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» تداوم آن است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نیما عباس‌پور در گفت‌وگو با ستاد خبری رویش گفت: جشنواره «رویش» بر خلاف دیگر جشنواره‌های موضوعی نظیر جشنواره «نماز و نیاش»، نگاه و دیدی وسیع تر دارد و محدود نیست و فیلمسازان می‌توانند آثار متفاوت خود را در آن شرکت دهند.
وی افزود: خوشبختانه هیات انتخاب «رویش» دید محدودی نسبت به فیلم‌ها ندارند و آثاری را که غیر مستقیم به موضوع دین و مصادیق آن می پردازند از نظر دور نمی‌کنند.
این فیلمساز یکی دیگر از مزیت‌های جشنواره «رویش» را تداوم آن عنوان کرد و گفت: معمولا بسیاری از جشنواره‌های موضوعی مانند جشنواره «یادگار» و مستند «کیش» پس از چند دوره برگزاری، ملغی می‌شوند اما جای خرسندی است که «رویش» همچنان تداوم داشته و به کار خود ادامه می‌دهد.
وی درباره کیفیت آثار منتخب در دوره پیشین جشنواره «رویش» بیان کرد: سال گذشته تعدادی از فیلم‌ها خوب و تعدادی نیز معمولی بودند اما گاهی پیش می‌آید که انتخاب‌ها به سمت فیلم‌هایی رفته بود که مستقیما با موضوع جشنواره مرتبط بودند. اساسا در هر جشنواره‌ای به ویژه جشنواره‌های موضوعی آثاری مهم هستند که پیام خود را غیر مستقیم به مخاطب القا کنند چون در غیر این صورت گل درشت شده و جنبه شعاری پیدا می‌کنند.
عباس‌پور درباره شکل داوری جشنواره «رویش» نیز تصریح کرد: سال گذشته که به عنوان مدرس یک کارگاه آموزشی فیلمنامه نویسی در جشنواره «رویش» از من دعوت به عمل آمد، شاهد حضور داوران برجسته‌ای متشکل از فیلمسازان نام آشنا و حرفه ای سینما بودم که این مساله به تخصصی شدن جشنواره کمک می‌کند.
ششمین جشنواره فیلم‌های کوتاه دینی رویش از چهارم تا ششم آبان‌ماه در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.
آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 20 شهریور است و علاقه‌‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تهران تقاطع خیابان حافظ و سمیه حوزه هنری دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم رویش مراجعه کنند.
همچنین پایگاه اطلاع رسانی رویش در نشانی  www.ruyeshfestival.ir قابل دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» از مادر و همسر سلمان هراتی تقدیر شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تقدیر به بهانه حضور مستند من پشت این دریچه چشم براهم به کارگردانی جواد توانا در جشنواره صورت گرفت.
 • هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» کلیه هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی عبدالرحمان پرداخت شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند جنایت در سکوت ساخته بهروز نورانی‌پور ‌تندیس بهترین مستند ششمین جشنواره فیلم دینی رویش را دریافت کرد.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش پس از بررسی 47 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره آرای خود را اعلام کرد.
 • جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» امروز طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد به کار خود پایان می‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش همزمان با خراسان رضوی در 14 استان کشور و 11 کشور دیگر نیز برگزار شد.
 • جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» دیدگاه‌هایشان را نسبت به برگزاری جشنواره بیان داشتند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حمایت از تولیدات بعدی برگزیدگان جشنواره از جمله نکات مثبتی است که بیشتر فیلمسازان حاضر در جشنواره به آن اشاره می‌کنند.