حمایت از فیلمسازان رمز موفقیت جشنواره «رویش» است

محمد اسلامی مستندساز گفت: شکل برگزاری این جشنواره به نسبت جشنواره‌های مشابه نظیر فیلم کوتاه تهران حرفه‌ای‌تر است و برگزارکنندگان آن بهای زیادی به فیلمساز می‌دهند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فیلمساز افزود: حوزه هنری اقدام به خرید تعدادی از فیلم‌های این جشنواره کرده که این حرکت خوبی است.
این امر کمک بسیار شایسته‌ای به فیلمسازان مستقل می‌کند تا به واسطه آن موفق به خلق آثار دیگری شوند.
اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه غالبا برگزاری جشنواره‌ها در ایران شکل انجام وظیفه و رفع تکلیف به خود گرفته‌اند به این صورت که در راستای آنها نشست برگزار می‌شود، فیلم‌ها به نمایش در می‌آیند و سایر برنامه‌های دیگر اجرا می‌شود. ولی به محض پایان جشنواره همه چیز رها می‌شود تا سال بعد. در دیگر نقاط دنیا اینگونه نیست، فیلمسازی که اجازه حضور در جشنواره را بدست می‌آورد را دیگر رها نمی‌کنند ولی در ایران خلاف این اجرا می‌شود.
کارگردان فیلم یاد ایام تصریح کرد: تا کنون تجربه حضور در چهار دوره از جشنواره فیلم «رویش» را داشته‌ام و انتظار دارم مورد حمایت قرار گیرم. به اعتقاد من اگر به دنبال اتفاقی تازه و خوب در سینمای کشور هستیم باید از فیلمسازانی که تنها جرقه نبوده‌اند و سال‌ها به طور مستمر و تحت شرایط سخت کار کرده‌اند حمایت کنیم چون فیلمسازی کار سخت و پر هزینه‌ای است.
وی درباره برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حین برگزاری جشنواره گفت: من گاهی در کارگاه‌ها حضور داشتم ولی بهره‌ای از آنها نبردم. در این ورک‌شاپ‌ها فیلمسازان رده‌های مختلف از تازه کار گرفته تا با سابقه حضور دارند. به اعتقاد من بهتر است فیلمسازان به لحاظ سنی و حرفه‌ای تقسیم بندی شوند و براساس آن اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی کنیم تا این ورک‌شاپ‌ها برای همه مفید باشد.
این فیلمساز تاکید کرد که باید از فیلمسازان شهرستانی حمایت شود و افزود: من در طول 28 سال کار فیلمسازی این را آموخته‌ام که هر چه می‌گذرد در تهران است و شهرستانی‌ها در عرصه فیلمسازی کشور چندان مورد توجه نیستند. متاسفانه روند درستی در سیستم مدیریتی کشور در جریان نیست. با تغییر مدیران همه چیز دگرگون می‌شود و در این میان کمکی به فیلمسازان نمی‌شود. به طور مثال مهرداد اسکویی که یکی از مدرسان ورک‌شاپ‌های حوزه هنری بود اهل بندر انزلی است. مطمئنا اگر در آنجا می‌ماند پیشرفت زیادی نمی‌توانست بکند چون همه چیز را در تهران متمرکز کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: اگر به دنبال تغییر و اتفاق مثبتی در عرصه فیلمسازی کشور هستیم باید از شهرستان‌ها بر اساس پتانسیل و توانایی‌هایشان استفاده کنیم. در این میان یکی از حسن‌های جشنواره «رویش» کمک به فیلمسازان اعم از تهرانی و شهرستانی است که به آن ها انگیزه می‌دهد.
اسلامی در پایان گفت: اگر به دنبال رشد فیلمسازی دینی هستیم باید ابتدا فیلم سازان شهرستانی را جدی بگیریم. در طول سال آنها را رها نکنیم و طرح بخواهیم و کمک کنیم تا تولیدات بهتری داشته باشند چون یک جشنواره خوب، تولید خوب می‌خواهد.
ششمین جشنواره فیلم‌های کوتاه دینی رویش از چهارم تا ششم آبان‌ماه در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.
آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 20 شهریور است و علاقه‌‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تهران تقاطع خیابان حافظ و سمیه حوزه هنری دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم رویش مراجعه کنند.
همچنین پایگاه اطلاع رسانی رویش در نشانی  www.ruyeshfestival.ir قابل دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» از مادر و همسر سلمان هراتی تقدیر شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تقدیر به بهانه حضور مستند من پشت این دریچه چشم براهم به کارگردانی جواد توانا در جشنواره صورت گرفت.
 • هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» کلیه هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی عبدالرحمان پرداخت شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند جنایت در سکوت ساخته بهروز نورانی‌پور ‌تندیس بهترین مستند ششمین جشنواره فیلم دینی رویش را دریافت کرد.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش پس از بررسی 47 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره آرای خود را اعلام کرد.
 • جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» امروز طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد به کار خود پایان می‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش همزمان با خراسان رضوی در 14 استان کشور و 11 کشور دیگر نیز برگزار شد.
 • جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» دیدگاه‌هایشان را نسبت به برگزاری جشنواره بیان داشتند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حمایت از تولیدات بعدی برگزیدگان جشنواره از جمله نکات مثبتی است که بیشتر فیلمسازان حاضر در جشنواره به آن اشاره می‌کنند.
آخرین خبرها