جشنواره فیلم کوتاه تهران اواخر آبان‌ماه برگزار می‌شود

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به عنوان بزرگ‌ترین رویداد سینمایی عرصه فیلم‌های کوتاه کشور اواخر آبان ماه در تهران و همزمان در هشت منطقه فرهنگی کشور برگزار می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، این رویداد سینمایی که بیست و هفتمین دوره آن را پیش رو داریم به مثابه بزرگ‌ترین جشنواره و گردهمایی سینمای کوتاه ایران و منطقه است که فیلمسازان و سینماگران قریب به صد کشور جهان در شرکت می‌کنند.
جشنواره فیلم کوتاه تهران درقالب دو بخش اصلی سینمای ملی و سینمای بین‌الملل طراحی و پی‌ریزی شده و شامل بخش‌ها و زیرمجموعه‌هایی چون: «مسابقه ملی»، «پرتوی ایمان»، «چشم انداز سرزمین زیبای ما»، «چراغ راه»، بخش جنبی و بخش مسابقه بین‌الملل نیز، شامل «مسابقه بین‌الملل»، «مسابقه آسیا» (جلوه گاه شرق) و «جهان اسلام» است.
این جشنواره که توسط انجمن سینمای جوانان ایران و با همکاری موسسه امور جشنواره‌ها به منظور ارزیابی و معرفی بهترین تولیدات یک ساله فیلم کوتاه ایران و سایر کشورهای جهان به اجرا درمی‌آید.
ارتقای سطح آگاهی، تجربه و بینش نسل جوان برای نیل به سینمای ملی با هدف بسط و تعمیم ارزش‌های والای دینی و هویتی، تحکیم خانواده، پرداختن به موضوعات اجتماعی و فرهنگی، امید، عدالت، فرهنگ شهادت و دفاع مقدس، دستاوردهای جدید علمی، ظرافت‌های فرهنگی، تمدنی و تاریخی و پرورش هنرمندان متعهد، خلاق و توانمند که موجب دستیابی به آثار فاخر فیلم کوتاه می‌شود از جمله اهداف این رویداد بزرگ حوزه سینمای کوتاه عنوان شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها