میرباقری: اعمال سلیقه در آکادمی ایسفا جای ندارد

عضو هیات موسس آکادمی فیلم کوتاه جشن خانه سینما با بیان اینکه اعمال سلیقه در آکادمی «ایسفا» جای ندارد، گفت: هدف از تدوین آکادمی فیلم کوتاه تعیین خط مشی و معیاری ثابت در نحوه داوری و انتخاب آثار کوتاه جشن خانه سینما بدون اعمال سلیقه شخصی مانند دیگر جشنواره‌ها بوده است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن فیلم کوتاه ایران، بیژن میرباقری عضو هیات موسس آکادمی فیلم کوتاه جشن خانه سینما ضمن بیان مطلب فوق، گفت: هدف از تدوین آکادمی فیلم کوتاه تعیین خط مشی و معیاری ثابت در نحوه داوری و انتخاب آثار کوتاه جشن خانه سینما بدون اعمال سلیقه شخصی مانند دیگر جشنواره‌ها بوده است.
وی همچنین اظهارکرد: مسئله قابل توجه در آکادمی ایسفا این است که نگاه ثابت داوران باید برگرفته از تخصص و تجربه افراد صاحب نام حوزه فیلم کوتاه ایران باشد.
عضو هیات موسس آکادمی فیلم کوتاه با اشاره به آکادمی اسکار، توضیح داد: معتقدم مقایسه آکادمی اسکار و ایسفا کاملا نادرست است زیرا مشابهت اسمی دو آکادمی دلیل بر مقایسه کمی و کیفی آن‌ها نمی‌شود ضمن آنکه آکادمی ایسفا باید ساز و کارهای خود را دنبال کرده تا بتواند موفق ظاهر شود.
میرباقری ادامه داد: انجمن فیلم کوتاه خانه سینما و آکادمی آن تنها هیات در میان دیگر نهادهای خانه سینما است که پا را از عملکرد صنفی خود فراتر گذاشته و فیلم های صنف خود را با رویکرد آکادمی داروی می‌کند در حالی که صنوف دیگر آن به استثنایی انجمن مستندسازان این گونه عمل نمی‌کنند.
وی به حوزه فیلم کوتاه اشاره کرد و افزود: فیلم کوتاه در حال حاضر تعریف مستقلی ندارد اما به دلیل آنکه اکادمی ایسفا به فیلمسازان خارج از صنف خود بها داده و فیلم‌های مستقل را مورد حمایت قرار می‌دهد می‌تواند تعریف مستقلی را به آن نسبت داد.
کارگردان فیلم سینمایی طبقه سوم در پاسخ به این سوال که آکادمی ایسفا می‌تواند الگوی برای دیگر جشنواره‌ها در امر داوری شود یا خیر؟، گفت: آکادمی شرایط بسیار نو پایی را پشت سر می‌گذارد به همین دلیل اظهار نظر درباره این مسئله تا 5 تا 10 سال دیگر واقع‌بینانه نیست.
دومین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران همزمان با چهاردهمین جشن بزرگ خانه سینمای ایران شهریورماه برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها