شان پن در کنار کارگردان‌های «تعقیب پوچ»

مستند «شان پن» پخش‌کننده پیدا کرد

کمپانی «ام‌اس‌ان‌بی‌سی فیلمز» حق پخش مستند تعقیب پوچ به تهیه‌کنندگی شان پن را به دست آورد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند را دانا نشمن و دان هاردی به شکل مشترک کارگردانی کرده‌اند و شان پن، بازیگر و کارگردان برنده جایزه اسکار علاوه بر تهیه، راوی آن است.
این مستند که به موضوع تعقیب کیفری بی‌دلیل هفت پدر و مادر در دهه 1980 می‌پردازد، در جشنواره‌های تورنتو و لس آنجلس روی پرده رفت و مورد توجه قرار گرفت.
سازندگان این فیلم نشان می‌دهند که چگونه یک دادستان متعصب والدینی را در کالیفرنیا با ادعای کودک‌آزاری پای میز محاکمه نشاند.
این اتفاق یکی از رسوایی‌های قضایی تاریخ آمریکا را رقم زد، چون دلیل محکمه‌پسندی وجود نداشت و در عین حال زندگی چندین خانواده تحت تاثیر قرار گرفت.
«ام‌اس‌ان‌بی‌سی فیلمز» بر اساس یک قرارداد با تهیه کنندگان تعقیب پوچ، حق پخش تلویزیونی آن را در آمریکای شمالی به دست آورده و ممکن است فیلم را در سینماها نیز نمایش دهد.
این کمپانی تازه تاسیس پیش از این مستند تحسین شده زاخاری عزیز را نیز پخش کرده بود.
آن مستند نیز به یک موضوع تلخ جنایی می‌پرداخت و در چندین جشنواره روی پرده رفت و تحسین شد.
نشمن و هاردی که پیش از این به عنوان روزنامه‌نگار فعالیت می‌کردند، در نخستین تجربه فیلمسازی خود سراغ موضوع حساسی رفته‌اند.
آنها علاوه بر شان پن، از حضور پرل جم به عنوان سازنده موسیقی متن بهره برده‌اند. بر اساس اعلام پخش کننده، تعقیب پوچ بهار سال آینده به نمایش درمی‌آید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها