نمایی از «دردسر آب»

موفقیت مستندهای برتر ساندنس در جشنواره «فول فریم»

برگزیدگان یازدهمین جشنواره مستند «فول فریم» آمریکا معرفی شدند و برندگان جوایز مستند جشنواره ساندنس، جوایز اصلی این جشنواره را نیز به خود اختصاص دادند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این جشنواره که از سوم تا ششم آوریل در شهر دورهام آمریکا برگزار شد، 61 فیلم مستند با یکدیگر رقابت کردند.
در مراسم پایانی «فول فریم» مستند دردسر آب ساخته کارل دیل و لیا تسین درباره توفان کاترینا جایزه بزرگ جشنواره و جایزه کاتلین بریان ادوارد برای حقوق بشر را به دست آورد.
همچنین جایزه ویژه هیات داوری و جایزه فیلم منتخب تماشاگران به مستند مرد روی سیم ساخته جیمز مارش اهدا شد. این مستند درباره مردی فرانسوی است که سال ۱۹۷۴ که بر روی یک سیم بین برج‌های تازه احداث شده تجارت جهانی در نیویورک راه رفت.
این دو فیلم پیش از این جوایز بهترین مستند بخش‌های سینمای آمریکا و سینمای جهان را از جشنواره ساندنس 2008 برده بودند.
جایزه بهترین مستند کوتاه جشنواره فول فریم به شهر جرثقیل‌ها ساخته اوا وبر اهدا شد و فیلم شیرزن جایزه مرکز مطالعات فیلمسازی مستند را از آن خود کرد.
همچنین جایزه چارلز گوگنهایم برای بهترین پدیده هنری به مستند در یک رویا به کارگردانی جرمیا زاگار اهدا شد که درباره یک هنرمند موزاییک ساز است.
فیلم مستند خیانت ساخته الن کوراس هم که اخیرا جایزه جشنواره آن آربور را برده بود، جایزه اسپکتروم فول فریم را به خود اختصاص داد.
بنا به اعلام برگزار کنندگان جشنواره، امسال با افزایش جایگاه‌های نمایش، در مجموع 29هزار بلیت برای نمایش فیلم‌های جشنواره فروخته شد که نسبت به دوره قبل افزایش قابل توجهی دارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها