«دکتر حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد

دکتر سیدمحمد حسینی دقایقی پیش از مجلس شورای اسلامی برای پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رای اعتماد گرفت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» دکتر حسینی متولد سال 1340 شهرستان رفسنجان است و در طول این سال‌ها مسئولیت‌های مدیریتی و اجرایی زیادی بر عهده داشته است.
از جمله مسئولیت‌های وی می‌توان به ریاست دانشگاه پیام نور، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دولت نهم، معاون پشتیبانی، حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس هیات مدیره انتشارات علمی و فرهنگی، مشاور پارلمانی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مشاور پارلمانی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاون سازمان صدا و سیما و رئیس حوزه ریاست در زمان لاریجانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کنیا، مدیر مسئول نشریات سروش هفتگی، جوان و بانوان، کودک، نوجوانان و سروش اندیشه سال 81 و 82، مدیر مسئول مجله انگلیسی زبان The Guide و سواحلی زبان المدرسه و... اشاره کرد.  
دکتر سیدمحمد حسینی صبح چهارشنبه در مراسم بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دهم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه‌های خود در حوزه سینما گفت: معرفی هرچه بیشتر و ارتقای سینمای ملی و افزایش سهم سینمای ملی، حمایت از تولید محصولات سینمایی ارزشمند با مشارکت نخبگان این حوزه، پیگیری طرح جامع سینماها، تاسیس شهرک سینمایی و تلویزیونی که در این زمینه با ریاست سازمان صدا و سیما نیز صحبت‌هایی شده است از جمله این برنامه‌ها است.
حسینی حمایت همه جانبه از سینمای کودک و نوجوان، حمایت ویژه از تولیدات فاخر و با توجه به هویت ایرانی و اسلامی، حمایت از ساخت بازی‌های رایانه‌ای سالم و انیمیشن و بسط و توسعه آن برای معرفی هرچه بهتر اسطوره‌های ایرانی را از دیگر برنامه‌های خود در این حوزه خواند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها