کاپولا پشت صحنه «تترو»

فرانسیس فورد کاپولا فریاد استقلال سر داد

پس از انتشار اخبار گوناگون، برگزار کنندگان بخش «پانزده روز کارگردانان» جشنواره کن اعلام کردند جدیدترین فیلم فرانسیس فورد کاپولا در این بخش روی پرده می‌رود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» از درام سیاه و سفید تترو به عنوان یکی از گزینه‌های حضور در مسابقه رسمی جشنواره کن نام برده می‌شد، اما کاپولا هفته گذشته گفت دعوت جشنواره کن را رد می‌کند.
با این حال، با اعلام فیلم‌های حاضر در بخش غیر رسمی پانزده روز کارگردانان، نام فیلم او به عنوان شاخص‌ترین اثر حاضر و فیلم افتتاحیه به چشم می‌خورد.
به نوشته هالیوود ریپورتر، کاپولا به این دلیل دعوت پانزده روز کارگردانان را پذیرفته که به گمان او این بخش غیر رسمی بیشتر با ذات سینمای مستقل هماهنگی دارد.
کاپولا گفته است: این روزها در میانه اجبارهای اقتصادی و واقعیت‌های تجاری، کار کردن به شیوه شخصی بسیار دشوار شده است. باید به خود اجازه بدهید کارتان فریادی برای استقلال سینما باشد. به همین دلیل تترو در پانزده روز کارگردانان به نمایش درمی‌آید، جایی که فیلمسازان جوان می‌روند.
از دیگر فیلم‌های پذیرفته شده در این بخش می‌توان به فیلم‌های هامپدی کمدی ساخته لین شلتون، Amreeka ساخته شرین دبیس درباره یک زن فلسطینی و پسر نوجوانش که می‌کوشند با زندگی در آمریکا کنار بیایند و فیلیپ موریس تو را دوست دارم به کارگردانی جان رکوا اشاره کرد.
اینجا از سنگاپور و مثل تو همه چیز را می‌دانم از کره جنوبی نمایندگان سینمای آسیا در پانزده روز کارگردانان هستند.
اجامی ساخته اسکاندار و یارون شانی محصول آلمان نیز به عنوان فیلم اختتامیه این بخش معرفی شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها