برگزیدگان بیست و یکمین جشنواره اینترفیلم

یک فیلم کوتاه نیوزلندی جایزه اصلی مسابقه بین المللی بیست و یکمین جشنواره فیلم کوتاه برلین (اینترفیلم) را به دست آورد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره از یکم تا ششم نوامبر برگزار شد و هیات داوری مسابقه بین المللی جایزه برلین-براندنبورگ را به فیلم پسر (ولبی ایگز) از نیوزلند اهدا کرد. (ادامه...)
در این بخش، جایزه بهترین انیمیشن به Raging Blues (ونسان پارونا) از فرانسه اهدا شد و فیلم نروژی بابا (ماتیاس آرماند یوردال) جایزه بهترین فیلمبرداری را گرفت.
سه فیلم Flatlife (یوناس گیرنائر) از بلژیک، از پشت عینک کلفتم (پیوتر ساپگین) از نروژ و تعقیب کنندگان صورت (گابریل جودت وینشل) از آمریکا تقدیر ویژه هیات داوری را دریافت کردند.
دو جایزه هم به بهترین فیلم های علیه خشونت و تعصب اهدا شد؛ جایزه اول به فیلم مکزیکی جی (آریل زیلبرستاین) و جایزه دوم به همه چیز در این کشور اجباری است (گری مک کندری) از ایرلند شمالی که پیش از این جایزه هیات داوری جوان بیست و هفتمین جشنواره کلرمون فران را به دست آورده بود. در این بخش از سه فیلم تقدیر ویژه شد.
هیات داوری جایزه بهترین مستند کوتاه را به فیلم خرگوش (لئو ونتینک) از هلند اهدا کرد.
در مسابقه فیلم های آلمانی جایزه اول به خاموشی (ماکسیمیلیان ارلن واین) و جایزه دوم به انیمیشن گردش (ورا لالیکو) اختصاص یافت.
در بخش فیلم های کودک و نوجوان هم جوایز اول و دوم به ترتیب به کیتر (تینه کلوس) از آلمان و دندان (ناتان استون) از استرالیا اهدا شد.
امسال چهار فیلم باد در خاموشی خاک، سرباز شکسته، چارچوب و فرار به عنوان نمایندگان ایران در جشنواره اینترفیلم حضور داشتند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها