معرفی رئیس‌ کمیته‌های «ارشاد و تبلیغات اسلامی» و «رسانه‌ و هنر» کمیسیون فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان وی صبح امروز با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس از دیدگاه‌های نمایندگان کمیسیون فرهنگی در حوزه‌ فرهنگ و اولویت‌های برنامه‌ریزی‌ فرهنگی از دید آنها مطلع شدند.
کمیته‌های چهارگانه کمیسیون فرهنگی مجلس امروز تشکیل جلسه دادند و کمیته‌ رسانه و هنر، حمید رسایی را به عنوان رییس و بیژن نوباوه را به عنوان نایب رییس این کمیته انتخاب کرد.
همچنین این کمیته در ادامه به بررسی لایحه الحاق یک تبصره به ماده‌ی یک اصلاحی قانون مطبوعات مصوب 79 پرداخت و کلیات آن را به تصویب رساند.
کمیته ارشاد و تبلیغات اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس نیز تشکیل جلسه داد و روح‌الله حسینیان را به عنوان رییس، رضا آشتیانی‌عراقی را به عنوان نایب رییس و سیدعلی طاهری را به عنوان منشی این کمیته انتخاب کرد.
این کمیته در ادامه به بررسی طرح نظارت شرعی بر ذبح و صید  پرداخت و کلیات آن نیز به تصویب نمایندگان رسید.
همچنین بررسی لایحه رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان در کمیته‌ی زنان‌، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون، با حضور کارشناسان حقوقی مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.
همچنین کمیته‌ فرهنگ و گردشگری کمیسیون فرهنگی در جلسات امروز خود به بررسی اخذ ورودیه از بازدید کنندگان موزه‌های تخصصی پرداخت که در این زمینه بهروز جعفری عضو این کمیته گفت: کارشناسان وزارت ارتباطات و فناوری و مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حضور در کمیسیون به بحث و بررسی این مساله پرداختند، و دریافت ورودیه برای موزه‌های پست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید که موزه‌های پست نیز مانند سایر موزه‌ها ورودیه دریافت کنند.
وی در پایان گفت: لایحه‌ اصلاح ماده 100 قانون شهرداری مصوب 1334 در کمیته‌ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. استدلال این بود که اگر فردی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در ماده 100 عضو باشد، مشکلات بحث تخریب بافت‌های فرهنگی و میراث فرهنگی کمتر خواهد شد، که کلیات این لایحه به تصویب کمیته رسید و برای بررسی به کمیسیون رفت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها