اعتیاد در کانادا به روایت مستندساز ایرانی

اکبر ناظمی،فیلمساز و عکاس ایرانی ساکن کانادا که چندی پیش نمایشگاه عکس‌های او از انقلاب در این کشور برپا شده بود،در سفر اخیر خود به ایران از مراحل پایانی تدوین تازه ‌ترین مستندش روز شمار هیستینگ خبر داد.

به گزارش«پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران،ناظمی در روز شمار هیستینگ از زندگی و مرگ معتادان و فروشندگان مواد مخدر محله هیستینگ ونکوور 60 ساعت تصویر گرفته و اکنون 3 ماه است که مشغول تدوین آن است.
ناظمی گفت:هیستینگ محله‌ای است در نزدیکی
مرکز شهر ونکوور و از چند کوچه تنگ و تاریک، چهار هتل همیشه خون‌آلود و ده دوازده مغازه تشکیل شده است.کسی جرات نمی‌کند شب‌ها پایش را به آنجا بگذارد.این هتل‌ها در فاصله سال‌های 1917 تا 1930 ساخته شده‌اند و صاحبان آنها از شهرداری ونکوور پول می‌گیرند که شب‌ها را به معتادها جا بدهند.

وی افزود:معتادهای آنجا غالبا به ایدز مبتلا هستند و این خطر همیشه ما را تهدید می‌کرد که با فرو کردن سوزن سرنگ به بدن‌هامان ما را نیز به ویروس ایدز آلوده کنند.
ناظمی فیلمبرداری این فیلم را از سال 2003 آغاز کرده و 3 ماه پیش
آن را به پایان برده است.او به نقل از امیر نادری،دیگر فیلمساز ایرانی ساکن خارج از کشور،گفت:نادری وقتی 60 ساعت راش روز شمار هیستینگ را دید گفت تدوین آن دست کم 6 ماه زمان می‌برد
.
این مستندساز در فیلم یاد شده همچنین با دو تن از سردسته‌های فروشندگان و واردکنندگان مواد به کانادا که به گفته او غالبا اهل کوبا و کشورهای آمریکای جنوبی هستند گفتگو کرده است. ناظمی درباره هدف خود از ساخت این فیلم گفت:فروش و مصرف مواد مخدر تنها در کشورهای فقیر و موسوم به جهان سوم رایج نیست و حتی در کشوری که به بهشت جهان شهره است نیز اعتیاد بیداد می‌کند.
این فیلمساز ایرانی زمان اکران روز شمار هیستینگ را تابستان سال جاری پیش‌بینی کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.