صد فیلم کوتاه برگزیده جشنواره ها در هوستون

سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم هوستون از 2 تا 11 اردیبهشت(22 آوریل تا 1 می) برگزار می شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که یکی از سه جشنواره قدیمی آمریکا است و به نمایش فیلم های مستقل اختصاص دارد، امسال 50 فیلم بلند و بیش از 100 فیلم کوتاه و مستندی را که پیش از این در جشنواره های مختلف جوایزی به دست آورده اند، به نمایش می گذارد. (ادامه...)
نمایندگان ایران در بخش فیلم های بلند آلبوم(رضا حیدرنژاد) و در بخش فیلم های کوتاه باز باران(علی وزیریان) هستند.
به گفته کاتلین هنی دبیر هنری این جشنواره امسال بیش از چهار هزار و پانصد فیلم از 24 کشور متقاضی حضور در این رویداد سینمایی بودند و تمامی فیلم های منتخب تولیدهای مستقل هستند. فیلم ها در سالن ای ام سی مه یر پارک به نمایش درمی آیند که میزبان جشنواره محسوب می شود.
جشنواره هوستون با تقدیر از آثار اولیه فیلمسازان مشهور امروز مانند استیون اسپیلبرگ، جرج لوکاس، برادران کوئن، الیور استون، اسپایک لی و دیوید لینچ  در دوران گمنامی آن ها سهمی در کشف استعداد این کارگردانان داشته و به گفته کاتلین هنی همچنان بر این شیوه خود پافشاری می کند.
این جشنواره در سال 1968 تاسیس شد، اما از هفت سال پیش از آن نمایش فیلم های هنری و خارجی را آغاز کرد. این جشنواره پس از جشنواره های سن فرانسیسکو و نیویورک، سومین رویداد سینمایی آمریکای شمالی است که هنوز به کار خود ادامه می دهد.
جشنواره هوستون در سی و هشتمین دوره خود مسابقه تولیدات تلویزیونی، فیلمنامه های فیلم نشده، فیلم های کوتاه، مستند و تجربی، رسانه های جدید و ویدئو کلیپ را نیز ارائه می دهد. همچنین حدود دویست زیرمجموعه رقابتی به هریک از فیلم ها اجازه می دهد که در ژانر خود نیز به رقابت بپردازند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها