زندگی «استنلی کریمر» مستند می‌شود

مستندی بلند درباره زندگی و فعالیت‌های استنلی کریمر کارگردان و تهیه کننده برجسته سینمای کلاسیک ساخته می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند را کمپانی «شورلاین اینترتینمنت» تهیه می‌کند و کارن شارپ کریمر بیوه استنلی کریمر به عنوان تهیه کننده اجرایی با این پروژه همکاری می‌کند.
کریمر که در سال 2001 درگذشت، حدود 20 فیلم کارگردانی کرد و تهیه نزدیک به 40 فیلم را بر عهده داشت. او 9 بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد، اما هرگز این جایزه را به دست نیاورد.
نکته جالب آن است که فیلم‌های او در مجموع 85 نامزدی اسکار را برای او و دیگران به همراه داشت؛ فیلم‌هایی مانند ماجرای نیمروز به کارگردانی فرد زینه‌مان، و فیلم‌هایی به کارگردانی خودش شامل ستیزه جویان، حدس بزن چه کسی برای شام می‌آید و دادگاه نورمبرگ.
این مستند را پگی استرن کارگردانی می‌کند که برای انیمیشن کوتاه ماه و خورشید: یک مکالمه خیالی جایزه اسکار برده است.
موریس راسکین، رئیس شورلاین که تهیه‌ فیلم را بر عهده دارد، گفت: به عنوان یک تهیه کننده مستقل باعث افتخار است به ساخت فیلمی درباره یکی از نخستین فیلمسازان مستقل راستین کمک می‌کنم. فیلمسازی که آثارش مخاطبان را برای دیدن موضوع‌های مانند بی‌عدالتی، نژاد پرستی و سوء استفاده از قدرت به چالش می‌کشید.
این تهیه کننده اکنون در حال تولید فیلم استاد هارولد و پسرها بر اساس کتاب اتول فوگارد و با موضوع آپارتاید در آفریقای جنوبی است.
شرکت شورلاین امور مربوط به فروش مستند درباره کریمر را نیز برعهده خواهد داشت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها