20 فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره سینمای سیاه برلین

20 فیلم کوتاه و مستند ایرانی در بیست و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی سینمای سیاه برلین به نمایش درمی‌آیند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره از هفتم تا دهم می در آلمان و سپس در آمریکا برگزار می‌شود و بیش از 60 فیلم از کشورهای مختلف را به نمایش می‌گذارد.
این جشنواره که به نمایش فیلم‌های مرتبط با سیاهان و سینمای مستقل و زیرزمینی کشورهای مختلف اختصاص دارد، امسال بخش ویژه‌ای را به نمایش آثاری درباره مارتین لوترکینگ و باراک اوباما اختصاص داده است.
از میان این همه و سیگار کشیدن در باد (زهرا علی‌اکبری)، باد هرکجا بخواهد می‌وزد (مریم اسمی‌خانی)، به نام مهر (فرید میرخانی)، در کوچه باد می‌آید (ریاکو یزدانی)، دردسر غیرمجاز (احمد گلزاریان)، دیگر کسی نیست، مادرم سایه بلندی دارد، نقاشی‌ها، زندگی پس از مرگ و خورشید، من، سایه (کاوه قهرمانی)، درخت من (سارا سیادت‌نژاد)، فرش چوب (عبدالرحمان میرانی)، مهتاب روی بوم (امیرحسین ترابی)، ماتیک (بابک مینقی)، پسر زیبای من پاشا می‌شود (سالم صلواتی)، مرز و یک روز پر درد (ستار چمنی‌گل)، تهران 318 (سوران مردوخی) و تورکو، تورنتو، تهران (کاوه اویسی) فیلم‌های ایرانی انتخاب شده در این جشنواره هستند.
جشنواره سینمای سیاه برلین را کمیته فروم و برنامه‌های تلویزیونی برلین با همکاری مرکز فرهنگی زفیر و کمیسیون اتحاد آلمان و کمیسیون آلمانی یونسکو برگزار می‌کنند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها