آثار کوتاه کارگردانان و بازیگران مشهور در جشنواره تورنتو

فیلم‌های کوتاهی از ویم وندرس، گاسون سنت و جین کمپیون در میان 295 اثر پذیرفته شده جشنواره جهانی فیلم کوتاه تورنتو به نمایش درمی‌آیند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال نزدیک به 4 هزار فیلم متقاضی شرکت در این جشنواره بودند که از 16 تا 21 ژوئن برگزار می‌شود.
برنامه موضوعی امسال جشنواره جهانی فیلم کوتاه با عنوان «داستان‌هایی درباره حقوق بشر» 22 فیلم کوتاه را به مناسبت شصتمین سالگرد انتشار بیانیه جهانی حقوق بشر به نمایش می‌گذارد.
برنامه مرور نیز به سینمای بلژیک اختصاص دارد که فیلم‌های کوتاه نسل جدید فیلمسازان این کشور اروپایی را در معرض دید می‌گذارد.
دیگر برنامه مرور جشنواره که هر سال به آثار یک مدرسه فیلمسازی اختصاص دارد، امسال 21 فیلم کوتاه از دانشجویان کالج سلطنتی هنر لندن را روی پرده می‌فرستد. این کالج در سال 1837 تاسیس شده است.
از دیگر برنامه‌های ویژه جشنواره می‌توان به نمایش فیلم‌های کوتاه داستانی مرکز فیلم کانادا، فیلم‌های کوتاه کمدی این کشور، جشن انیمیشن، سه‌گانه سه‌گانه‌ها و بخش ویژه موزیک ویدئو اشاره کرد.
دیگر بخش ثابت جشنواره فیلم کوتاه تورنتو «فیلم‌های کوتاه چهره‌های مشهور» است که امسال آثاری مانند ایو از ناتالی پورتمن، دوشنبه قبل از شکرگذاری ساخته کورتنی کاکس و گلاک به کارگردانی تام اورت اسکات را به نمایش می‌گذارد.
فیلم‌های پذیرفته شده در مسابقه جشنواره در قالب 12 برنامه موضوعی به نمایش درمی‌آیند و برای دریافت جوایز رسمی رقابت می‌کنند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها