برادران نادت (طرفین تصویر)

مستندی با حضور 12 رهبر مذهبی برجسته جهان

سازندگان فرانسوی فیلم مستند 11/9 که جایزه امی را به دست آورد، برای ساخت مستندی جدید گردهم آمده‌اند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند که به خاطر خدا نام دارد، درباره دوازده رهبر مذهبی و روحانی مهم و با نفوذ جهان از جمله پاپ بندیکت شانزدهم و دالایی لاما است.
تهیه این مستند مانند فیلم قبلی بر عهده شبکه سی‌بی‌اس است و ژول و گیدئون نادت آن را کارگردانی کرده‌اند.
به خاطر خدا با زمان بندی دو ساعت قرار است در ماه دسامبر روی آنتن شبکه سی‌بی‌اس برود و ژول نادت می‌گوید ایده ساخت فیلم از روز یازدهم سپتامبر 2001 می‌آید.
او که وقتی برج جنوبی مرکز تجارت جهانی فرو ریخت، در برج شمالی  بوده است، به خبرگزاری رویترز می‌گوید: هنگامی که برای نجات جانم فرار می‌کردم، با مرگ و سوال‌هایی درباره معنای زندگی مواجه بودم. این سوال‌ها در پس ذهنم باقی ماند و وقتی چند سال گذشت، تصمیم گرفتم که سوال‌ها را از کسانی که پاسخی دارند، بپرسم.
دو سال و نیم پیش برادران نادت تحقیق درباره مذهب را آغاز کردند و به گوشه و کنار جهان رفتند تا با رهبران مذهبی جهان مصاحبه کنند.
کیدئون نادت درباره انتخاب این رهبران می‌گوید: ما این 12 رهبر را انتخاب کردیم، چون مذاهب‌شان 4 میلیارد پیرو دارد. ما همچنین می‌خواستیم تنوع مذهب را در جهان امروز کاوش کنیم.
از جمله افرادی که در این مستند حضور دارند، به جز پاپ و دالایی لاما می‌توان به علامه محمدحسن فضل‌الله رهبر برجسته شیعیان لبنان، محمد سید تنتاوی شیخ الازهر، پاتریارچ الکسی دوم رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه، دکتر روان ویلیامز اسقف اعظم کاتربری و رئیس کلیسای انگلستان، اسقف مارک هنسون رئیس فدراسیون جهانی کلیسای لوتران، میچیهیسا کیتاشیراکاوا کشیش عالی معبد بزرگ شینتو و آما یک رهبر روحانی هندوها اشاره کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها