سینماگران جوان دنیا در کمپ استعدادهای جشنواره برلین

جشنواره بین المللی فیلم برلین امسال برای سومین بار 500 سینماگر جوان از سراسر جهان را برای شرکت در کارگاه های فیلمسازی، تبادل نظر و همنشینی با یکدیگر به «کمپ استعدادهای برلین» دعوت می کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این برنامه طی 6 روز(از 12 تا 17 فوریه) همزمان با جشنواره برلین برگزار می شود و در این مدت شرکت کنندگان با موضوع های اساسی فیلمسازی، ابزار و تکنولوژی و بازارهای جدید آشنا می شوند. (ادامه...)
موضوع ویژه امسال کمپ استعدادهای برلین با عنوان «طراحی آینده شما» به مقوله production design می پردازد. برنامه کارگاه ها، نمایش ها و جلسات بحث و گفت و گو شامل 5 مرحله فیلمسازی می شود: فلسفه، پیش تولید، تولید، پس از تولید و تبلیغ.
امسال 2388 سینماگر جوان از 108 کشور جهان متقاضی شرکت در این کمپ هستند که از سهم ایران از این تعداد متقاضی 11 نفر است. کمپ استعدادهای برلین در خانه فرهنگ های جهان برگزار می شود که ورود به آن در بعدازظهر هر روز برای عموم آزاد است و آن ها می توانند از برنامه های پیش بینی شده استفاده کنند.
سال گذشته 5 سینماگر ایرانی(مهرداد اسکویی، مسعود بخشی، فیما امامی، اعظم نجفیان و کریستف رضاعی) و در سال 2003 علی محمد قاسمی برای شرکت در این کمپ انتخاب شدند.
پنجاه و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم برلین از 22 بهمن تا 2 اسفند(10 تا 20 فوریه) برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها