دنی بویل کارگردان «میلیونر زاغه نشین»

«میلیونر زاغه نشین» فاتح گلدن گلوب شصت و ششم

شصت و وششمین دوره مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب با برتری فیلم میلیونر زاغه‌نشین به کارگردانی دنی بویل در هتل بورلی هیلتن لس آنجلس  برگزار شد و این فیلم در چهار رشته شامل فیلم درام، کارگردان، فیلمنامه‌ و موسیقی برنده شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نکته جالب آن است که این فیلم در چهار رشته نامزد دریافت جایزه بود و همگی آنها را به دست آورد.
گلدن گلوب امسال، محل اتفاق‌های عجیبی بود که مهم‌ترین آنها اهدای دو جایزه به یک بازیگر بود؛ کیت وینسلت که در دو بخش بهترین بازیگر زن درام ( برای مسیر ابتکاری) و بهترین بازیگر زن مکمل (برای خواننده) نامزد دریافت جایزه بود، جوایز هر دو بخش را دریافت کرد.
میکی رورک برای بازی در کشتی‌گیر جایزه بهترین بازیگر مرد درام را برد و جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل به هیث لجر برای حضور  در فیلم شوالیه سیاه رسید.
ویکی کریستینا بارسلونا ساخته وودی آلن جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم موزیکال یا کمدی را برد و کالین فارل برای فیلم در بروژ جایزه بهترین بازیگر مرد موزیکال یا کمدی را دریافت کرد و جایزه بهترین بازیگر زن این بخش از آن سالی هاوکینز برای سبک‌سر شد.
کشتی‌گیر به جز جایزه بهترین بازیگر مرد در بخش بهترین ترانه نیز برنده شد تا پس از میلیونر زاغه‌نشین موفقترین فیلم جوایز گلدن گلوب امسال لقب بگیرد.
انیمیشن مستند والس با بشیر به کارگردانی آری فولمن جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را گرفت و جایزه بهترین فیلم انیمیشن به وال ـ ای تولید استودیو پیکسار رسید.
استیون اسپیلبرگ نیز جایزه سسیل بی. دمیل امسال انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) را از آن خود کرد که برگزارکننده جوایز گلدن گلوب است.
سه فیلم موقعیت عجیب بنجامین باتن، فراست/ نیکسن  و تردید  که هر یک در پنج رشته نامزد دریافت گلدن گلوب بودند، مراسم امسال را دست خالی ترک کردند.
جوایز گلدن گلوب از مهمترین جوایز سالیانه سینمایی آمریکا و پیش‌درآمدی بر جوایز اسکار است. انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که حدود 90 عضو دارد برندگان بخش برنامه‌های تلویزیونی را نیز اعلام کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها