علیرضا رئیسیان: ساخت فیلم کوتاه دینی بسیار دشوار است

رئیس کانون کارگردانان سینمای ایران معتقد است کار ساخت فیلم‌های کوتاه  با مضامین دینی کار بسیار دشواری  است زیرا هنرمند باید در مدت زمانی کوتاه پیام ارزشمند و مفاهیم دینی  را به مخاطب انتقال دهد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» علیرضا رئیسیان در گفت‌وگو با ستاد خبری چهارمین جشنواره فیلم‌های کوتاه دینی رویش گفت: در تاریخ سینما فیلم‌های بلند با مضامین دینی ساخته شده و تاثیرات مثبتی را نیز روی مخاطب خود گذاشته‌اند. این نوع فیلم‌ها آموزهای دینی و یا رسالت پیامبران و ائمه را دستمایه قراردادند و تاثیرات خوبی نیز داشته‌اند.
وی با تاکید بر این که فیلمساز کوتاه باید به زبان سینما مسلط باشد تا بتواند به خوبی پیام خود را انتقال دهد، افزود: خوشبختانه فیلمسازان جوان به این مقوله علاقمندند و  در جشنواره‌های مختلف که به عنوان عضو هیات انتخاب یا داور حضور داشتم، شاهد فیلم‌هایی از جوانان بودم که به خوبی از عهده ترجمان تصویری مفاهیم دینی برآمده‌اند.
او با بیان این که به تقسیم بندی‌های در خصوص فیلم‌های دینی یا غیردینی معتقد نیست، گفت: به عقیده من هر اثری که به لایه‌های عمیق معنوی نزدیک باشد و روی مخاطب اثر بگذارد فیلم دینی به شمار می‌آید. حال ممکن است سوژه فیلم تاریخی یا قصه‌های قرآنی باشد یا زندگی روزمره انسان‌ها و نشان‌دادن اخلاق و فضایل انسانی.
رئیسیان برگزاری جشنواره رویش را در سه دوره گذشته مثبت ارزیابی کرد و افزود: با گذشت سه دوره از برگزاری  جشنواره رویش، حتما تاثیر مثبتی در روند تولیدات آثاردینی خواهد گذاشت. در میان جشنواره‌هایی که بدون کارشناسی و بعضاً بدون هدف برگزار می‌شود. برگزاری جشنواره‌ای با مضامین دینی بسیار ارزشمند و قابل تحسین است.
چهارمین جشنواره سراسری فیلم كوتاه دینی رویش به همت حوزه هنری از 6 تا 9 آبان در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • چهارمین «جشنواره رویش» فردا افتتاح می‌شود

  چهارمین جشنواره فیلم دینی رویش صبح فردا در سینماهای آفریقا و اشراق مشهد مقدس افتتاح می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی چهارمین رویش، این جشنواره در جهت ایجاد بستری مناسب برای بالا بردن انگیزه فیلمسازان مستعد و علاقه‌مند به ساخت فیلم کوتاه دینی و ایجاد رقابت میان آنها برگزار می‌شود.
 • رقابت 9 هنرمند زن در جشنواره رویش

  در دو بخش‌ اصلی و جنبی چهارمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش آثار 9 هنرمند زن با دیگر آثار به رقابت می‌پردازند.
 • اعضای هیات منتقدین «جشنواره رویش» معرفی شدند

  اعضای سه نفره هیات منتقدین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش معرفی شدند.
 • 16 اثر در بخش «فیلمنامه و ایده» جشنواره رویش

  ۱۶ اثر به بخش «فیلمنامه و ایده» چهارمین جشنواره فیلم رویش راه یافتند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری چهارمین جشنواره رویش، 16 اثر بخش جنبی (فیلمنامه و ایده) موفق به حضور در رقابت چهارمین جشنواره فیلم کوتاه رویش شدند.
 • اکران همزمان فیلم‌های «رویش» در 9 استان کشور

  9 استان کشور همزمان با برگزاری جشنواره رویش در شهر مقدس مشهد فیلم‌های بخش مسابقه را به نمایش خواهند گذاشت.
آخرین خبرها