همبستگی سینماگران ایرانی با برنامه جهانی غذا

به مناسبت روز همبستگی هنرمندان سینما با برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد، در دوازدهمین جشن خانه سینما، برنامه ویژه‌ای به همت «حمید فرخ‌نژاد» برگزار می‌شود.
این برنامه که به پیشنهاد و مدیریت «حمید فرخ‌نژاد» بازیگر سینما برگزار می‌‌شود، شامل نمایش کلیپ‌هایی با حضور هنرمندان و بازیگران مطرح سینمای ایران در دوازدهمین جشن سینما خواهد بود. برگزاری نمایشگاه عکس و اجرای موسیقی نیز از دیگر برنامه‌های این روز است.
روز همبستگی هنرمندان با برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد، جهت کمک به برنامه جهانی غذا و جلب حمایت برای تامین غذا و کمک به آوارگان اردوگاه‌ها و آسیب دیدگان حوادث طبیعی است.
سازمان جهانی غذا WFP یک نهاد وابسته به سازمان ملل متحد است که وظیفه تامین غذا را برای مستضعفان دارد.
دارا دربندی مسئول اطلاع رسانی و جذب منابع برنامه تامین غذا در ایران در این باره گفت: فعالیت این سازمان در ایران به مدت 30 سال است که شروع شده و سازمان جهانی غذا یکی از بزرگترین سازمان های بشردوستانه دنیا است که غذای بیش از 70 میلیون نفر در 80 کشور جهان را تامین می‌کند.
وی ادامه داد: مبارزه با گرسنگی، تامین غذا برای پناهندگان داخل اردوها و تامین شیر برای کودکان دبستانی و فعالیت‌های دیگر فرهنگی از جمله فعالیت‌هایی است که در این سازمان انجام می‌شود.
هنرمندان بسیاری از سراسر دنیا عضو این سازمان هستند و سفیر مبارزه با گرسنگی ما در جهان هستند. ورزشکارانی چون رونالدینیو، بازیگرانی چون پنه‌لوپه کروز و درو باریمور، شون کانری، سفرای مبارزه با گرسنگی سازمان جهانی غذا WFPدر دنیا هستند.
وی درباره آغاز همکاری‌های هنرمندان ایران با این سازمان گفت: ما همیشه احساس می‌کردیم در این راستا می‌توان حرکت‌های بسیار خوبی در وادی هنر انجام داد. به خصوص در سینمای ایران که به نظر ما سینمایی بسیار پیشرفته است و حرفی برای گفتن دارد.
دربندی در ادامه گفت: ما در اولین جلسه‌ای که با هنرمندان داشتیم، ظرف ده روز بسیاری از آنها اعلام آمادگی برای همکاری کردند تا نیمه شهریورماه جشنی در این ارتباط داشته باشیم و روز پیوستن هنرمندان ایرانی به جرگه حامیان سازمان جهانی غذا WFP در دنیا باشد.
وی در انتهای سخنان خود گفت: بر طبق آمارهای در دنیا در هر 6 ثانیه یک کودک به خاطر گرسنگی جان خود را از دست می دهد. ما نمی‌توانیم جلوی زمان را بگیریم ولی می‌توانیم از مرگ کودکان جلوگیری کنیم.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها