«بلیت» کیارستمی دربرلین

عباس کیارستمی، که به تازگی فیلم سه اپیزودی بلیت را به صورت مشترک با کن لوچ، ارماندو اولمی ساخته است درباره‌ی این که بلیت را در جشنواره (کن)  نمایش خواهد داد یا خیر گفت: من به همراه دو کارگردان دیگر، این فیلم تصمیم را گرفتیم که فیلم بلیت در دوره‌ی بعدی جشنواره‌ی برلین که بهمن آینده، برگزار می‌شود نمایش داده شود.
کیارستمی همچنین درباره‌ی ساخت فیلمی درباره‌ی مردم ترکمن صحرا در گفت‌وگویی اظهار داشت: این فیلم را هنوز شروع نکردم زیرا به زودی، ماه محرم از راه می‌رسد و فیلمبرداری ما، دقیقا به اواسط این ماه می‌افتد که ترکمن‌ها مراسم سوگواری دارند.
کیارستمی در ادامه، درباره این که در جایی اعلام کرده بود که فقط قصد دارد به عکاسی بپردازد ، گفت: من چنین حرفی نزدم این تفسیر مطبوعات ایران از حرف‌های من است. من در مراسم افتتاح نمایشگاه عکسم در موزه به این نکته اشاره کردم که چون فیلم‌هایم درایران نمایش پیدا نمی‌کند، پس بهتر است که ایرانی‌ها من را به عنوان عکاس بشناسید تا فیلمساز، اما این حرف به معنی نساختن فیلم نیست.
کیارستمی همچنین درباره نمایش فیلمباد ما را خواهد برددر گروه آسمان باز گفت: به هیچ عنوان مایل به نمایش این فیلم نیستم. در این مدت به قدرکافی در این ارتباط اذیت و تحقیر شدم که ترجیح می‌دهم این بازی را ادامه ندهم. فیلم باد ما را خواهد برد با سیاست‌های غلط عده‌ای از بین رفته حالا می‌خواهند 2 میلیون سود هم به ما برسانند بعد هم با دو هفته نمایش به ما ثابت کنند که اینگونه فیلم ها فروش ندارد! .
عباس کیارستمی درباره ورود فیلم ده قبل از نمایش به بازار قاچاق فیلم و گفت: این خیلی طبیعی است وقتی فیلمی به نمایش عمومی در نمی‌آید و از آن طرف در خارج از ایران مورد بحث و کنکاش قرار می‌گیرد عده‌ای از این موقعیت استفاده می‌کنند تا سودشان را ببرند.عباس کیارستمی در پایان درباره‌ی انتخابش به عنوان رئیس هیات داوران جشنواره کن فرانسه گفت: با من تماس گرفته‌اند من یکی از 6 کاندیدا هستم، و در میان کاندیداهای ریاست هیات داوران جشنواره کن علاوه بر من اسامی مارتین اسکورسیزی، میلوش فورمن، ژان کلود کاریه، نیکول کیدمن، پدرو آلمو دوآر نیز وجود دارند که این اسامی به شورای عالی کن پیشنهاد شده است. البته، عده‌ای روی من تاکید بیشتری دارند که ما این تاکید را تا وقتی که شورای عالی جشنواره‌ی کن، تایید نکرده نباید جدی بگیریم.
‌عباس کیارستمی افزود: با توجه به اینکه انتخاب هیات داوران و ریاست آن در حوزه اختیارات شورای اداری کن است، فرد نمی‌تواند منبع رسمی‌ای برای اعلام این خبر باشد.
همچنین علی‌رغم خبر ناقص روزنامه‌ی سینمایی امروز، که تاریخ اعلام نام رییس هیات داوران کن را 16 ژانویه عنوان کرده است، عباس کیارستمی اعلام کرد: شورای عالی داوری روز 16 ژانویه تشکیل جلسه می‌دهد، اما با بررسی کاندیداها، نهایتا 19 ژانویه خبر ترکیب اعضای هیات داوری و ریاست آن اعلام خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها