«ارول موریس» فیلم کمدی می‌سازد

ارول موریس مستندساز برنده جایزه اسکار پس از ساخت دو مستند با موضوع جنگ، یک فیلم کمدی می‌سازد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خبرگزاری رویترز خبر داد که پروژه جدید موریس با عنوان پایان همه چیز یک فیلم مستند نیست، اما بر اساس یک داستان واقعی ساخته می‌شود و شامل عناصر طنزآمیز خواهد بود.
موریس که در سال 2003 با فیلم مه جنگ درباره جنگ ویتنام جایزه اسکار بهترین مستند بلند را به دست آورد، در جشنواره برلین 2008 نیز با مستند جدیدش شیوه معمول عملیات جایزه بهترین کارگردانی را به دست آورد.
او در حال مذاکره با کمپانی «پارتیسیپنت پرودز» است که تهیه فیلم آخرش را میز بر عهده داشت و فیلمنامه را نیز خودش خواهد نوشت.
این مستندساز برجسته می‌گوید که پس از ساخت فیلم‌هایی با موضوع جدی، میل دارد سراغ موضوع سبک‌تری برود: من یک آدم بامزه هستم و حالا دوست دارم چیز بامزه‌ای بسازم.
وی افزود: نمی‌توانم خودم را تصور کنم پشت سر هم فیلم سیاسی می‌سازم. خوشحالم که آن دو فیلم را ساختم، اما می‌خواهم کار متفاوتی انجام دهم.
گفته می‌شود طرح داستانی پایان همه چیز ترکیب عجیبی از یک پرنده بی‌بال، یک آتشفشان و شخصیت‌های حقیقی مانند مارگارت میچل و لورا بوش است.
البته موریس تجربه مشابهی را در فیلم سریع، ارزان و خارج از کنترل در سال 1997 داشت که در آن چهار شخصیت به ظاهر بی ارتباط با یکدیگر داستان را پیش می‌بردند.
خبر ساخت فیلم جدید ارول موریس در حالی منتشر شده است که رویه معمول عملیات از اواخر ماه جاری میلادی توسط شرکت سونی روی پرده سینماهای آمریکا می‌رود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.