مستند هوگو چاوز به جشنواره ونیز می‌رود

جنوب مرز آخرین مستند الیور استون درباره هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا در شصت‌وششمین جشنواره فیلم ونیز شاهد نخستین نمایش جهانی خود خواهد بود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» الیور استون که در این مستند سعی دارد تصویری متفاوت از رهبران چپ‌گرای آمریکای لاتین به تصویر بکشد؛ در حال آماده‌سازی جنوب مرز برای نمایش در هفته اول جشنواره ونیز است.
استون در این مستند سراغ هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا رفته و علاوه بر او با روسای جمهور چپ‌گرای آرژانتین، پاراگوئه، اکوادور و بولیوی -که متحدان چاوز محسوب می‌شوند- نیز مصاحبه کرده است. کسانی که به گفته او، در نهضت آزاد شدن از ایالات متحده مشارکت دارند.
چاوز در مصاحبه با استون درباره مسائل گوناگونی مانند امور جهانی، صنعت نفت، سوسیالیسم و استقلال و البته سیمون بولیوار که الهام‌بخش او بوده، صحبت کرده است.
استون و طارق علی نویسنده این مستند 90 دقیقه‌ای هر دو می‌گویند قصد این را نداشته‌اند که در جنوب مرز به صورت جامع روند سیاسی آمریکای جنوبی را تجزیه و تحلیل کنند.
به گفته طارق علی جنوب مرز یک «فیلم جاده‌ای سیاسی» است که در آن با خصوصیات متفاوت چاوز روبرو می‌شوید.
الیور استون به تازگی تهیه سریال مستند تاریخچه مخفی آمریکا برای تلویزیون «شو تایم» درباره حوادث 60 سال گذشته آمریکا را برعهده گرفته که در سال ۲۰۱۰ آماده پخش خواهد بود.  
شصت‌وششمین جشنواره فیلم ونیز 2 تا 12 سپتامبر در ایتالیا برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها