اکشن‌ساز آمریکایی با یک مستند به جنگ دولت بوش رفت

جان مک‌تیرنان فیلمسازی که به خاطر ساخت فیلم جان‌سخت شهرت دارد، با یک مستند مستقل اتهام‌های سختی را به دولت جرج بوش وارد می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از نیویورک تایمز، مک‌تیرنان که در یک پرونده قضایی مرتبط با استراق سمع محکوم شده است، در مستند خود دولت بوش را متهم به توطئه‌چینی علیه دموکرات‌ها می‌کند.
در این پرونده که به آنتونی پلیکانو یک کارآگاه خصوصی در لس آنجلس مرتبط است، مک‌تیرنان متهم است که به یک مامور اف‌بی‌آی دروغ گفته و به همین دلیل به چهار ماه زندان محکوم شده است.
این فیلمساز که پلیکانو را برای پرونده طلاق استخدام کرده بود، اکنون با اتهام‌های جدید روبه‌رو شده و به همین دلیل مستندی را اماده کرده که نشان دهد یک دادستان با نام کارل روو در حال دسیسه چینی بوده است.
این مستند که پی‌گردهای سیاسی کارل روو نام دارد، نشان می‌دهد که چگونه برخی تعقیب‌های قضایی این دادستان با حمایت دولت بوش، فعالان سیاسی حزب دموکرات را نشانه رفته است.
در مرکز این مستند ماجرای پلیکانو قرار دارد که به 15 سال حبس محکوم شده است.
مک‌تیرنان 58 ساله علاوه بر کارگردانی، راوی این مستند هم هست و در سکانس پایانی رو به دوربین درباره آنچه «زهر» پی‌گردهای سیاسی می‌خواند، صحبت می‌کند.
او که خود سرمایه لازم برای ساخت این مستند را فراهم کرده است، به نیویورک تایمز گفت که ساخت این فیلم را یک سال پیش آغاز کرده و قصد ندارد آن را به شکل تجاری عرضه کند.
در عوض او فیلم خود را یک ماه دیگر بر روی یک وب‌سایت و به شکل آزاد در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد و به گفته خودش از قربانیان پی‌گردهای کارل روو حمایت کند.
او در فیلم نشان می‌دهد که چگونه از ارتباط پلیکانو با خانواده کلینتون برای ضربه زدن به نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استفاده شده است.
یک سخنگوی کارل روو با اعلام این که مستند مک‌تیرنان را ندیده، اتهام‌های انتسابی را رد کرده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها