برنامه روز اول «همایش تصویر عاشورا» اعلام شد

در اولین روز از دومین همایش «تصویر عاشورا»، 12 فیلم مستند، داستانی و انیمیشن با موضوع نهضت و سوگواره «عاشورا» در سالن «سینما حقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش عمومی در خواهد آمد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دومین همایش «تصویر عاشورا» از ساعت ۱۴شنبه هفتم دی‌ماه آغاز بکار خواهد کرد.
در نخستین روز از این همایش در سانس (16-14) فیلم‌های: یک‌ شب سرد زمستانی (جمشید مجددی)، رهروان راه (مجید انتظام‌زاده)، آق‌آت (غریب منوچهری)، معجون مقدس (رحمان حقیقی) و عطش (حمیده جوادی) روی پرده خواهند رفت.
سانس دوم ساعت 16 به نشست تخصصی با موضوع «فیلم‌های عاشورایی و سینما» اختصاص یافته که با حضور حسن فتحی (کارگردان سینما) و حسین معززی نیا (منتقد سینما) برپا خواهد گردید.
در سانس سوم (20-18) فیلم‌های: یک روز پس از دهمین‌ روز (نرگس آبیار)، به روایت شمر (ابوالفضل توکلی، سعیده ملامهدی)، نذری (داور علائی)، بغض و بوم (قربانعلی طاهرفر- خارج از مسابقه)، گُز یاشی (سعید علائی)، ذوالجناح (رامین رهبر- علیرضا عین‌القضاتی) و یک حس غریب (محمد حسین عابدی) به نمایش درخواهند آمد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان دومین همایش تصویر عاشورا معرفی شدند

  برگزیدگان دومین همایش تصویر عاشورا معرفی شدند

  مراسم اختتامیه دومین همایش تصویر عاشورا شب گذشته در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم 19 داور از جامعه اصناف سینمای ایران، فیلمسازان، کارشناسان، منتقدان و نمایندگان رسانه‌ها، برگزیدگان خود را معرفی کردند.
 • جمال شورجه: «عاشورا» رمز تعالی هنر است

  «عاشورا» رمز تعالی هنر است و هنرمندان، هرگاه به واقعه‌ «عاشورا» تاسی کرده‌اند، در کار خود موفق بوده‌اند.
 • شجاع‌نوری:همایش تصویر عاشورا نگرش هنرمندان را تغییر می‌دهد

  علیرضا شجاع‌نوری گفت: برگزاری همایش «تصویرعاشورا» در تغییر نگرش هنرمندان به واقعه‌ عاشورا، منشا اثر بوده است.
 • «حسام‌الدین سراج» در اختتامیه همایش عاشورا می‌خواند

  همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه دومین همایش «تصویر عاشورا»، حسام‌الدین سراج به همراه تنی چند از اعضای گروه بیدل، قطعات عاشورایی اجرا خواهد کرد.
 • برنامه دومین روز «همایش تصویر عاشورا»

  برنامه دومین روز «همایش تصویر عاشورا»

  در دومین روز از دومین همایش «تصویر عاشورا» یازده فیلم مستند، داستانی و انیمیشن در سالن سینما حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش درخواهد آمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، سه سانس نمایش فیلم و برگزاری نشست تخصصی با موضوع «عاشورا و سینمای مستند» برنامه‌های دومین روز این همایش است.
آخرین خبرها