چهارمین جشنواره فیلم «پروین اعتصامی» افتتاح شد

چهارمین جشنواره فیلم «پروین اعتصامی» ساعتی پیش با برگزاری مراسم ویژه شب یلدا در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مازیار رضاخانی مدیر جشنواره در ابتدای مراسم ضمن خوشامدگویی به حضار گفت: امسال معاونت سینمایی، نهاد ریاست جمهوری و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ما را در برگزاری جشنواره یاری کردند که لازم می‌دانم از این دوستان تشکر ویژه کنم.
رضاخانی ادامه داد: یکی از دوستان من قبلا برنامه‌ای برای نیما یوشیج برگزار کرده بود و شب در خواب نیما از او برای برگزاری مراسم تشکر کرده بود. اما ما چهار سال است که داریم جشنواره پروین اعتصامی را برگزار می‌کنیم اما هنوز خانم اعتصامی را به خواب ندیده‌ایم!
در ادامه مراسم حمیدرضا دیبایی نماینده معاونت سینمایی ضمن اعلام این مطلب که جشنواره «پروین اعتصامی» به عنوان یک جشنواره ملی در تقویم جشنواره‌های ایران به ثبت رسیده است، پیام مهندس جعفری‌جلوه را قرائت کرد.
پس از نمایش فیلم کوتاه ابله ساخته امیر عزیزی، جمشید مشایخی به روی صحنه آمد و گفت: امیدوارم نه امشب که همه شب‌ها خوش باشید و هیچ وقت درد و غمی نداشته باشید.
وی ضمن اشاره به مقام والای زن گفت: زن‌ها کامل‌تر از مردها هستند چون زن‌ها مادر هستند.
مشایخی در ادامه اظهار داشت: به جای من باید یک حافظ شناس اینجا می‌آمد تا برای شما فال بگیرد. من هر چه در این سال‌ها سعی کرده‌ام نتوانستم حافظ را به درستی بشناسم. در ادامه مراسم شهلا ریاحی نیز چند بیت از اشعار پروین اعتصامی را برای حضار خواند.
این مراسم با بریدن کیک پروین اعتصامی و پذیرایی از حضار با آجیل، انار، هندوانه و مراسم آتش بازی به پایان رسید.
چهارمین جشنواره پروین اعتصامی تا ۵ دی‌ماه در خانه هنرمندان برپا خواهد بود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها