«ایوان پاسر» رئیس داوران جشنواره کارلووی واری شد

فیلمساز و محقق چک به عنوان رئیس هیات داوران بخش اصلی چهل و سومین دوره جشنواره کارلووی واری انتخاب شد.
ورایتی اعلام کرد برندا بلتین بازیگر بریتانیایی که برای فیلم‌‌های رازها و دروغ‌ها و لیتل وویس نامزد اسکار بود و آری فولمن از رژیم صهیونیستی که اخیرا با انیمیشن مستند والس با بشیر در بخش مسابقه جشنواره کن حضور داشت، دیگر داوران بخش اصلی جشنواره کارلووی واری امسال هستند.
تد هوپ تهیه‌کننده فیلم‌هایی مانند آماتور هال هارتلی و توفان یخ آنگ لی، یان پی. مویو موزیسین راک از چک و یوحنا تر استیگ بازیگر 47 ساله هلندی نیز در این بخش داوری می‌کنند.
ایوان پاسر متولد 1933 در پراگ، برای فیلم کوتاه یک بعد‌از‌ظهر ملال‌آور در 1966 برنده جایزه بزرگ جشنواره فیلم لوکارنو شد. فیلم تلویزیونی استالین 1992 با بازی رابرت دووال. جولیا اورموند از معروف‌ترین ساخته‌های اوست. پاسر سال 2005 فیلم نوماد را به همراه سرگئی بودروف کارگردانی کرد.    
ویلموش زیگموند فیلمبردار نامدار مجارستانی که در فیلم مکیب و خانم میلر با رابرت آلتمن کار کرد، امسال جایزه آلتمن جشنواره را اعطا می‌کند که از چهار تا 12 ژوئیه (14 تا 22 تیرماه) در جمهوری چک برگزار می‌شود. برنده جایزه گوی بلورین جشنواره کارلووی واری نیز جایزه خود را از زیگموند می‌گیرد.
پتر زلنکا کارگردان چک که سال 2002 با فیلم سال شیطان برنده جایزه گوی بلورین کارلووی واری شد، با برادران کارامازوف در بخش مسابقه حضور دارد که اقتباسی از رمان معروف داستایفسکی است. داستان فیلم جدید او در یک کارخانه فولاد در لهستان روی می‌دهد.
امسال در مجموع 40 فیلم برای اولین بار در سطح بین‌المللی و اروپا و بیش از 200 فیلم چک اولین بار در دنیا در چهل و سومین جشنواره فیلم کارلووی واری به نمایش درمی‌آید. نیکلاس روگ کارگردان قدیمی بریتانیا و آرتورو ریپستاین مکزیکی نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند. جشنواره کارلووی واری که در 1946 تاسیس شده، مهمترین جشنواره اروپای مرکزی و شرقی است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها