برنامه مرور فیلم‌های کوتاه ایرانی در بلغارستان برگزار شد

در ادامه برنامه‌های سومین جشنواره فیلم کوتاه فیلمینی بلغارستان بخش مرور بر فیلم‌های کوتاه  ایران با نمایش برگزیدگان دوره‌های پیشین جشنواره رویش برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی رویش، در این برنامه که با حضور علی قربانی مسول دبیرخانه دایمی جشنواره رویش و محمود رحمانی مستندساز ایرانی برگزار شد علاوه بر نمایش فیلم‌های کوتاه مهمانی ساخته رقیه توکلی، آوازهای روزگار من ساخته قاسم اسماعیلی دهکردی، واران ساخته احمد صراف یزدی، مدار صفر درجه ساخته محمود رحمانی و سینما آزادی ساخته مهدی طرفی، طی نشستی به معرفی جشنواره فیلم رویش و تشریح اهداف و رویکرد این جشنواره در اشاعه فیلم‌های دینی پرداخته شد.
مسول دبیرخانه دایمی جشنواره رویش با ابراز خرسندی از حضور فیلم‌های برگزیده این جشنواره و شناخت نسبی فیلمسازان بلغارستان از این جشنواره ابراز امیدواری کرد با توجه به رویکرد جشنواره رویش به حضور آثار بین‌المللی در پنجمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش آثار ارزشمندی از سینمای بلغارستان در این دوره میهمان جشنواره ما باشند.
وی تاکید کرد: علاوه بر بلغارستان واحد بین‌الملل رویش در حال مذاکره و دریافت آثار از دیگر کشورها جهت حضور در بخش مرور سینمای بین‌الملل است که البته از دوره ششم بخش مسابقه بین‌الملل رسما به دریافت فیلم‌های خارجی از طریق فراخوان می‌پردازد.
محمود رحمانی نیز در ادامه با معرفی سینمای کوتاه ایران به بستر انسانی این سینما اشاره کرد و افزود: سینمای ما را بیشتر از هر چیز به تفکر، اندیشه و ساختارهای متفاوت در پرداختن به سوژه‌های انسانی می‌شناسند و دلیلش هم ایران متمدن است که بزرگترین شاخصه آن جامعه مدنی و تاریخ چند هزار ساله است وی گفت: سینمای ایران به مدد دوربین‌های دیجیتال آینده خیره کننده‌ای در جهان خواهد داشت همانگونه که تا به حال به این جایگاه جاودانه دست یافته است.
وی ابراز امیدواری کرد به دلیل ظرفیت‌های سرشار سینمایی در ایران فیلمسازان جوان اروپای شرقی فرصت بیشتری را برای شناخت عمیق این سینما با آن پشتوانه فرهنگی به دست آورند.
این برنامه به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صوفیای بلغارستان و توسط دبیرخانه دایمی جشنواره فیلم رویش و معاونت سینمایی حوزه هنری  برگزار شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.