نامزدهای جایزه «برلین امروز» معرفی شدند

پنج فیلم کوتاه به عنوان نامزدهای هفتمین جایزه حمایتی «برلین امروز» معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این دوره از جشنواره که برگزیدگانش اوایل سال 2009 معرفی می‌شوند، 176 فیلمساز جوان از 72 کشور طرح‌های‌شان را ارسال کرده بودند که در نهایت پروژه‌هایی از آمریکا، هندوستان،  لبنان، انگلستان و آلمان به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شدند.
موضوع محوری جایزه برلین امروز در این دوره به مناسبت بیستمین سالروز سقوط دیوار برلین «دیوار من» تعیین شده بود.
امسال برای اولین بار به جز شرکت کنندگان در کمپ استعداد برلین، فیلمسازان آلمانی دیگر نیز امکان شرکت در این رقابت را داشتند.
در جریان برگزاری کمپ، 15 فیلمساز و 10 شرکت فیلمسازی به عنوان نامزدهای اولیه به یک نشست دعوت شدند تا درباره پروژه‌ها مذاکره کنند و در نهایت طی یک رای‌گیری پنج پروژه نامزد دریافت جایزه شدند.
جینا آباتمارکو از آمریکا همراه با شرکت فیلمسازی «آنا وندت» با فیلم دیوار بزرگ دریایی من، مارکوس دیتریش از آلمان و شرکت «شیواگو فیلمز» با فیلم تله‌پورتیشن، سابینه الشما از لبنان و شرکت «نئوس فیلمز» با فیلم گردشگاه از جمله نامزدهای جایزه هستند.
دو نامزد دیگر سوپریو سن از هند و «دتای فیلم» با فیلم کوتاه واگا و پل کاتر از انگلستان و «کامینسکی استیم فیلمز» با فیلم ورنر و دیوار هستند.
نامزدهای دریافت جایزه به مدت یک ماه در آلمان اقامت می‌کنند تا مقدمات ساخت فیلم‌های‌شان را فراهم کنند و فیلمبرداری در پایان سال میلادی انجام می‌شود.
این پنج فیلم در افتتاحیه کمپ استعدادهای برلین که از 7 تا 12 فوریه 2009 برگزار می‌شود، به نمایش درمی‌آیند و یکی از آنها جایزه برلین امروز را دریافت می‌کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.