مشاور استنلی کوبریک در راه جشنواره فیلم فجر

لئون ویتالی تهیه‌کننده فیلم بچه‌های کوچک و مشاور و دستیار شخصی استنلی کوبریک در سه دهه آخر زندگی این فیلمساز بزرگ، میهمان بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر است. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، ویتالی متولد 1948 انگلستان، پس از تحصیل در رشته بازیگری در آکادمی موسیقی و هنرهای دراماتیک لندن، کارنامه‌ای موفق در عرصه‌های تئاتر، تلویزیون و سینما به جای گذاشته است. وی از سال 1975 با بازی در فیلم بری لیندون ساخته استنلی کوبریک همکاری خود را با این فیلمساز آغاز کرد و سپس در مقام دوست نزدیک و دستیار وی در تمام مراحل تولید در آثار این فیلمساز برجسته فعالیت کرد.
وی در زمینه انتخاب بازیگر، بازیگردانی، امور لابراتوار و رنگ، تهیه نسخه‌های ویدیویی و تلویزیونی، بازاریابی، آماده سازی مواد تبلیغی و نظارت بر ترجمه آثار با کوبریک و کمپانی برادران وارنر همکاری داشته است.
مشهور است که ویتالی تنها برای انتخاب بازیگر نقش دنی (پسربچه فیلم تلالو) از بیش از چهار هزار کودک تست بازیگری گرفت.
وی پس از مرگ کوبریک، از سوی کمپانی برادران وارنر مسئولیت مرمت نگاتیوها و حاشیه‌های صوتی فیلم‌های کوبریک از لولیتا تا غلاف تمام فلزی را به عهده گرفت.
لئون ویتالی در سال 2003 در مقام مشاور و تهیه کننده به کمک تاد فیلد آمد و نخستین فیلم مشترک آن دو در سال 2006 با عنوان بچه‌های کوچک به اکران عمومی درآمد و در نهایت چهار نامزدی گلدن گلوب و سه نامزدی اسکار را به دست آورد و این دو هنرمند هم اکنون در تدارک تولید دومین فیلم مشترک خود هستند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها