میرکریمی «رستم و سهراب» می‌سازد

رضا میرکریمی گفت:‌ قصد دارم فیلمی بر اساس داستان های شاهنامه با موضوع رستم و سهراب بسازم.
این کارگردان گفت: سه سال است که روی فیلمنامه‌ای در زمینه شاهنامه با محوریت قصه رستم و سهراب کار می‌کنم.
وی افزود: من قبل از ساخت فیلم به همین سادگی قصد ساخت آن فیلم را با همکاری سیما فیلم داشتم، ولی به دلیل این که تولید چنین پروژه‌ای نیاز به پروداکشن عظیمی به ویژه در زمینه «جلوه‌های ویژه» داشت و عدم ورود جدی سینمای ما به عرصه تولید صنعتی و عدم آشنایی‌ با دانش جدید جلوه‌های ویژه تصویری، من را ترساند و این باعث شد تا من کارگردانی فیلم به همین سادگی را در برنامه خود قرار دهم و این کار را به زمانی دیگر موکول کنم.
میرکریمی در ادامه، دلیل رویکرد تازه خود به سمت ساخت پروژه «رستم و سهراب» و تغییر تصمیم خود را بازدید از کارگاه جلوه‌های‌ ویژه فیلم ملک سلیمان اعلام کرد و گفت: بعد از شنیدن خبر توقف پروژه ملک سلیمان تصمیم گرفتم از کارگاه جلوه‌های ویژه این فیلم بازدید کنم. روز جمعه به این کارگاه رفتم و بخشی از قسمت‌های تدوین‌شده فیلم را تماشا کردم که برایم غرورآمیز بود.
وی افزود: این موضوع که سینمای ایران بعد از سال‌ها دست به یک پوست‌اندازی سخت‌افزاری زده، اتفاقی مبارک و تجربه‌ای گرانبها است که تا همین حد نیز از نظر کمی و کیفی قابل‌تحسین به نظر می‌رسد و به همین خاطر، به آقای شهریار بحرانی، مجتبی فرآورده، عبدالحمید قدیریان، حمید خضوعی‌ابیانیه و دیگران که در این صف شکنی برای سینمای ایران پیش قدم شدند و دانش فنی و صنعتی سینمایی را بومی کردند، باید تبریک گفت. آن هم در شرایطی که سینمای ما در حیطه تکنیک، دچار روزمرگی شده و همه در بی‌دقتی از هم سبقت می‌گیرند.
مدیرعامل خانه سینما تصریح کرد: قطعا ملک سلیمان و تجربه‌ای که در آن برای سینمای ایران ذخیره شد، باعث می‌شود مسیر سینمای ایران در آینده تغییر کند و نام این فیلم و عواملش به عنوان نقطه عطفی در سینمای ایران که باعث شده تخصص‌های پیچیده‌ای را وارد سینمای ایران کند، ثبت می‌شود.
میرکریمی در ادامه به ضرورت حمایت از اینگونه تجربه‌ها، تاکید کرد و گفت: امیدوارم مسئولینی که وظیفه حمایت از سینما را دارند، قدر این تجربه‌ها را بدانند.
وی همچنین در مورد انتقال این تجربیات گفت: از عوامل فیلم خواهش کردم یک روز با برنامه‌ریزی مناسب، چند جلسه کارگاه آموزشی با هدف انتقال تجارب در زمینه دکور، جلوه‌های ویژه و کارگردانی در خانه سینما داشته باشند تا کارگردانان، طراحان صحنه، نویسندگان و دیگر هنرمندان علاقه‌مند از تجربیات به‌دست آمده، استفاده کنند.
میرکریمی سپس در مورد پروژه رستم و سهراب خود گفت: دیدن این تجربه‌ها و قدم‌هایی که در زمینه بومی شدن این تخصص ضروری برای سینمای ایران انجام شده، باعث شد تا مجددا به فعال شدن این پروژه علاقه‌مند شوم و امیدوارم پس از اتمام تحقیقات نگارش و پیش تولید این پروژه را آغاز کنم.
میرکریمی در پاسخ به سوالی در مورد تداخل وظایف او به عنوان مدیرعامل خانه سینما با کار فیلمسازی، گفت: ماموریت این هیات مدیره کمتر از چهار ماه دیگر به اتمام می‌رسد و ما در هیات مدیره در حال بستن چمدان‌ها و به اتمام رساندن پروژه‌های ناتمام هستیم.
وی ادامه داد: امیدوارم مسیری که در این دوره در خانه سینما طراحی شد، با دست توانای هیات مدیره بعدی که قطعا از افراد باسابقه و ارزنده سینما خواهند بود، ادامه پیدا کند.
میرکریمی تصریح کرد: البته اکنون قصد ندارم راجع به عملکرد هیات مدیره صحبتی کنم اما قبل از اتمام دوره کار هیات مدیره، گزارش کاملی را از فعالیت‌های انجام شده در این دوره به اهالی سینما تقدیم خواهم کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها