مستند ضدجنگ، منتخب منتقدان سینمای مستقل

مستند منظره بی‌پایان در نظرخواهی نشریه اینترنتی «ایندی‌وایر» که در آن بیش از یکصد منتقد سینما شرکت کردند، به عنوان بهترین فیلم مستند سال 2007 شناخته شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فیلم انتقادی درباره جنگ عراق را چارلز فرگوسن کارگردانی کرده و نام آن به عنوان یکی از نامزدهای دریافت جایزه اسکار 2008 در رشته بهترین مستند بلند نیز اعلام شده است.
در این نظرخواهی، مستند درون سکوت طولانی ساخته فیلیپ گرنینگ با سه رای اختلاف دوم شد و پادشاه کنگ به کارگردانی ست گوردون در رده سوم جای گرفت.
دریاچه آتش (تونی کی) و ماندا بالا (جیسون کوهن) به ترتیب مستندهای چهارم و پنجم شناخته شدند و نکته جالب قرار گرفتن سیکو ساخته مایکل مور در رده سیزدهم است.
در بخش بهترین فیلم، منتقدان شرکت کننده در این نظرخواهی، خون به پا خواهد شد ساخته پل تامس اندرسون را به عنوان فیلم اول برگزیدند و زودیاک دیوید فینچر و پیرمردها کشور ندارند ساخته برادران کوئن به ترتیب دوم و سوم شدند.
سازندگان این سه فیلم با همین تریب به عنوان بهترین کارگردان‌های سال لقب گرفتند و نخستین فیلم سارا پولی، بازیگر کانادایی با عنوان دور از او بهترین فیلم اول شناخته شد.
در بخش بهترین فیلم پخش نشده در آمریکا نیز آفتاب سری اول شد و بی‌فایده در رده دوم جای گرفت.
نشریه ایندی‌وایر مهم‌ترین رسانه تخصصی سینمای مستقل جهان است و هر سال این نظرخواهی را با شرکت منتقدان متخصص در زمینه سینمای مستقل برگزار می‌کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها