نمایی از «به سوی زیبا»

جوایز انجمن بین‌المللی سینمای مستند اهدا شد

به سوی زیبا ساخته مری اولیو اسمیت و امی بوچر جمعه شب جایزه بهترین مستند بلند را در مراسم اهدای جوایز سالانه انجمن بین‌المللی سینمای مستند (IDA) از آن خود کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند داستان پنج زن در اتیوپی را روایت می‌کند که از زخم‌های دوران کودکی در رنج هستند و از سوی خانواده و دهکده‌های‌شان طرد شده‌اند. با این حال تلاش می‌کنند زندگی خود را بازسازی کنند.
به سوی زیبا رقبای قدرتمندی همچون سیکو، عملیات بازگشت به خانه، عشق دیوانه‌وار و تاکسی برای نیمه تاریک را شکست داد و جایزه برتر IDA را برنده شد.
در همین حال، قربانی پسر به کارگردانی یانی بروک درباره یک جوان مسلمان آمریکایی و چالش‌های او با محیط اطرافش جایزه بهترین مستند کوتاه را به خود اختصاص داد.
جایزه بهترین مستند با موضوع موسیقی به فیلم ما با هم هستیم ساخته پل تیلور اهدا شد که روایتی است از یک گروه موسیقی کودکان.
مستند اسپایک لی درباره توفان کاترینا با عنوان وقتی سدها فرو ریختند جایزه IDA و پیر لورنتز را به خود اختصاص داد.
جایزه بهترین سریال مستند دنباله‌دار به زندگی آمریکایی ساخته کریس ویلکا اهدا شد و مجموعه دادگاه عالی جایزه بهترین سریال مستند منفرد را گرفت.
در مراسم جمعه شب همچنین جایزه بهترین مستند دانشجویی به حمل و نقل طولانی اهدا شد.
برگزار کنندگان این رویداد همان طور که از قبل اعلام شده بود، جایزه یک عمر موفقیت کاری را امسال به مایکل مور اهدا کردند.
مستندساز مشهور آمریکایی در این مراسم حضور نداشت و خواهرش جایزه را دریافت کرد. او نامه‌ای از مایکل مور را در مراسم خواند که در آن به وضعیت عرضه فیلم‌های مستند اشاره کرده و از پخش کنندگان خواسته بود به نمایش سینمایی مستندها بی‌تفاوت نباشند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها