نمایی از فیلم مستند «کارت قرمز»

آغاز چهاردهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در بوستون

چهاردهمین دوره جشنواره سالانه فیلم‌های ایرانی در موزه هنرهای زیبای که از روز جمعه نهم نوامبر آغاز شده است، مجموعه‌ای از 12 فیلم سینمایی و مستند کشورمان را به نمایش می‌گذارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که تا 24 نوامبر به کار خود ادامه می‌دهد، نمایش دو مستند کارت قرمز ساخته مهناز افضلی و 4 + 10 به کارگردانی مانیا اکبری را در برنامه خود دارد که هردو روز 17 نوامبر روی پرده می‌روند.
در نخستین روز این برنامه نیز مجموعه مستندهای فرش ایرانی ساخته 15 کارگردان ایرانی روی پرده رفت.
همچنین امسال نهمین جایزه بنیاد ILEX به خاطر موفقیت در سینمای ایران را به مجید مجیدی تعلق می‌گیرد و او قرار بود با حضور در بوستون این جایزه را دریافت کند که به خاطر ساخت جدیدترین فیلمش امکان شرکت در این برنامه را نمی‌یابد.
با این حال فیلم بید مجنون او روز 16 نوامبر همراه با پرونده هاوانا ساخته علیرضا رئیسیان به نمایش درمی‌آید.
از دیگر فیلم‌هایی که در چهارمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در بوستون به نمایش درمی‌آیند، می‌توان به رامی (بابک شیرین‌صفت)، اخراجی‌ها (مسعود ده‌نمکی)، روایت‌های ناتمام (پوریا آذربایجانی)، قاصدک‌ها در باد می‌رقصند (محمدابراهیم معیری)، قاعده بازی (احمدرضا معتمدی)، آن سه (نقی نعمتی) و مینای شهر خاموش (امیرشهاب رضویان) اشاره کرد.
نمایش فیلم بودا از شرم فرو ریخت ساخته حنا مخملباف نیز در برنامه این جشنواره بود که لغو شد و به جای آن فیلم رضویان در روز 24 نوامبر به نمایش درمی‌آید.
برنامه کامل این جشنواره در وب‌سایت موزه هنرهای زیبای بوستون به آدرس www.mfa.org/film در دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها