مرور سینمای انسان شناسی ایران در اسکاتلند

دانشگاه سنت‌اندروز اسکاتلند با مشارکت بنیاد میراث فرهنگی ایران در ماه ژوئن سال میلادی آینده برنامه چهار روزه‌ای را با موضوع سینمای انسان شناسی ایران برگزار می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» عنوان این برنامه «نمایش‌های بصری ایران» است و شامل نمایش فیلم با موضوع انسان شناسی، کنفرانس و نمایشگاه عکس خواهد بود.
بخش نمایش فیلم این برنامه فراخوان برای دریافت آثار را اعلام کرده که فیلم‌های داستانی و مستند با موضوع انسان شناسی امکان شرکت دارند و باید نسخه‌ای از فیلم‌ها تا 31 دسامبر برای برگزار کنندگان ارسال شود.
فیلم‌هایی با موضوع‌ جنگ، مذهب، جنسیت، ملیت، زندگی شهری، مهاجرت، جامعه، آین‌ها و نمادها و... می‌توانند در این برنامه شرکت کنند.
در بخش کنفرانس نیز فراخوانی برای ارسال مقاله اعلام شده که باید با موضوع امسان شناسی در سینمای ایران به نگارش درآیند و تا 31 ژانویه 2008 ارسال شوند.
سخنرانان اصلی این کنفرانس، پروفسور پیتر کرافورد از دانشگاه ترومسو نروژ، دکتر رالف هاسمن از موسسه دانش و رسانه آلمان و پروفسور حمید نفیسی استاد ارتباطات از دپارتمان رادیو، تلویزیون و سینما دانشگاه نورث‌وسترن آمریکا هستند.
همچنین نمایشگاه عکسی با عنوان «کاوه گلستان، ثبت واقعیت در ایران» از آثار این عکاس و هنرمند فقید ایرانی برپا می‌شود.
برنامه «نمایش‌های بصری ایران» از 13 تا 16 ژوئن برگزار می‌شود و نهادهایی مانند بنیاد سینمایی فارابی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انجمن سینمای جوانان ایران و موسسه روایت فتح در برگزاری آن همکاری می‌کنند.
اطلاعات بیشتر درباره نحوه شرکت در این برنامه از طریق آدرس اینترنتی www.iranheritage.org/visual-anthropology امکان‌پذیر است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.