حافظ

«حافظ» و «چند روز بعد» در جشنواره فیلم توکیو

فیلم‌های حافظ ساخته ابوالفضل جلیلی و چند روز بعد به کارگردانی نیکی کریمی در جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو به نمایش درمی‌آیند.
در حافظ داستان یک حافظ قرآن به تصویر کشیده می‌شود که شخصیت بیرونی و درونی او مورد بررسی قرار می‌گیرد و در این فیلم به صورت نمادین به اندیشه ها و افکار حافظ شیرازی شاعر بزرگ ایران پرداخته می‌شود. بخش‌هایی از این فیلم در چابهار و بخش‌های دیگر آن در ساوه فیلمبرداری شده است.
در این فیلم آهو خردمند، میکائیل شهرستانی، حسین فیلی و مهدی نگهبان، مهدی مرادی، نوید رئیسی، یاسین خوشامدزهی، حمید هدایتی راد، عبدالحی شماسی و یک ژاپنی به نام کومیکو آسو در نقش نبات جلو دوربین قرار گرفته اند.
چند روز بعد نیز یک اثر اجتماعی و خیابانی است و داستان زندگی زنی به نام شهرزاد را روایت می‌کند که باید برای زندگی خود تصمیمی مهم بگیرد. به همین دلیل می خواهد انتخاب کردن در شهری مثل تهران را تجربه کند. در این فیلم جز کریمی، نیلوفر خوش‌خلق، حسام نورایی و احسان امانی نیز ایفای نقش می‌کنند.
حافظ جلیلی در بخش مسابقه و چند روز بعد کریمی در بخش بادهایی از آسیا خاورمیانه جشنواره فیلم توکیو که از 20 تا 28 اکتبر (28 مهر تا ششم آبان) برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها