موسسه فرهنگی‌هنری‌ورزشی «نسل آفتاب» افتتاح شد

موسسه فرهنگی‌هنری‌ورزشی «نسل آفتاب» عصر روز گذشته در مجتمع فرهنگی‌ورزشی اریکه ایرانیان افتتاح شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای این مراسم آرش میراسماعیلی قهرمان جودو کشور و مدیرعامل موسسه «نسل آفتاب» در سخنانی گفت: ایرانیان از هزاران سال پیش عالی‌ترین صفات انسانی را با خود به همراه داشته‌اند. «نسل آفتاب» به همت ورزشکاران و هنرمندان با هدف ایجاد وحدت و همبستگی اهالی فرهنگ و هنر و حمایت از حقوق ورزشکاران و هنرمندان تاسیس شده است.
جمشید مشایخی که از جمله مهمانان این مراسم بود در خصوص افتتاح موسسه «نسل آفتاب» اظهار داشت: هر وقت هر عزیزی ایران را زیباتر می‌کند، ما شاد می‌شویم. هر وقت بنایی علمی، ‌فرهنگی، ‌هنری، ورزشی می‌سازیم، ما شاد می‌شویم و افتخار می‌کنیم.
خسرو شکیبایی نیز بیان داشت: ما به ورزشکاران افتخار می‌کنیم. دلم می‌خواهد این اتفاقات ادامه پیدا کند و فقط در این مجال نباشد. بتوانیم بیشتر همدیگر را ببینیم. این گردهمایی‌ها به نفع ماست. امیدوارم مسئولین چنین تدارکی ببینند که ما بیشتر همدیگر را دوست داشته باشیم.
پوران درخشنده نیز در سخنانی گفت: خیلی خوشحالم که توانستم در این جمع باشم. تشکر می‌کنم از کسانی که این فرصت را بوجود آوردند تا مردم بتوانند از فضای فرهنگی‌هنری‌ورزشی مجموعه اریکه ایرانیان استفاده کنند. امیدوارم این فرصت‌ها باز هم تکرار شود.
در ادامه این مراسم امیررضا خادم موسس و رئیس هیات مدیره موسسه «نسل آفتاب» گفت: من به یاد ندارم قبل از این هیچ وقت اینچنین شاهد حضور خدایان فرهنگ، هنر و ورزش کشور در کنار هم بوده باشم. من این اتفاق را مبارک می‌دانم و امیدوارم نتیجه‌اش همبستگی بیشتر برای اهالی هنر و ورزش باشد.
وی در خصوص چگونگی شکل‌گیری موسسه «نسل آفتاب» گفت: من به عنوان یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس که وظیفه نظارتی دارد همواره شاهد بوده‌ام که یک گله و سوء تفاهم همیشگی میان اهالی هنر و مسئولین وجود داشته است. ما می‌خواستیم در این موسسه شرایطی بوجود بیاوریم که گسست ایجاد شده با همفکری دوستان در غالب یک تشکل مردمی حل شود. خوشحالم که این اتفاق در جهت حمایت از فعالیت‌های هنری و ورزشی افتاد و امشب شاهد افتتاح آن هستیم.
خادم راجع به اهداف و برنامه‌های آتی موسسه «نسل آفتاب» گفت: معرفی قهرمان اخلاق سال، معرفی هنرمند اخلاق سال، تدوین کتاب دایرة‌المعارف ورزش، برگزاری بزرگداشت، مراسم تجلیل و خداحافظی اهالی ورزش و هنر، راه‌اندازی هفته‌نامه فرهنگی‌هنری‌ورزشی، راه‌اندازی سایت اینترنتی، حمایت از ساخت آثار ارزشمند فرهنگی در سینما و تئاتر، تدوین کتاب‌های آموزشی، صدور بیانیه‌ و موضع‌گیری در مسائل هنری‌ورزشی برای حمایت از اتفاقات مناسب ورزشی‌ و حضور منسجم و هماهنگ ورزشی‌هنری در تمامی عرصه‌های بین‌المللی از جمله اهداف و برنامه‌های آتی موسسه «نسل آفتاب» است.
در ادامه برنامه دکتر حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی گفت: خوشحالم در این مراسم شاهد کاری نوین در عرصه هنر و ورزش هستم. وقتی آقای خادم پیشنهاد کردند در این مراسم شرکت کنم با همه گرفتاری‌ها استقبال کردم. از آن جهت که دیدم بخش خصوصی همتی می‌خواهد بکند برای ورزش و هنر.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این مسئله بدین جهت اهمیت دارد که کشور ما کشور جوانی است. بزرگ‌ترین سرمایه کشور جوانان هستند. اگر این سرمایه را در راه درست به کار بیندازیم می‌توانیم به آینده ایران امیدوار باشیم. زبان گفت‌وگو با جوانان زبان ورزش و هنر است. با ورزش و هنر هم می‌توان جوان‌ها را بهتر جذب کرد و هم سالم نگه داشت.
در پایان این مراسم از لیلا ابراهیمی قهرمان دومیدانی، محمدرضا شرف‌الدین ریاست انجمن دفاع مقدس، عرفان الروم فوتبالیست، محمود رودکی قهرمان جودو و مهندس هاشمی‌مقدم ریاست مجتمع فرهنگی‌ورزشی اریکه ایرانیان با اهدای جوایزی از سوی موسسه «نسل آفتاب» تجلیل شد.
پخش کلیپی راجع به «مصطفی کرمی» تصویربردار جوان حادثه دیده سینمای کوتاه، اجرای سرود گروه ناشنوای «دستان پویا»، اجرای موسیقی کسری‌ خلی‌ور هنرمند 13 ساله، پخش کلیپ موسسه «نسل آفتاب» و سخنرانی مهندس علی‌آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی کشور از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
دکتر حداد عادل، جهانگیر کوثری، خسرو شکیبایی، علی دایی، اصغر همت، افسر اسدی، جمشید مشایخی، هادی ساعی، پوران درخشنده، محمد رحمانیان، مسعود ده‌نمکی، ناصر شفق، پژمان بازغی، رسول نجفیان، جواد هاشمی، سعید ابوطالب، محمدرضا شرف‌الدین، سعید ابوطالب، محمد نیک‌بین، رسول خادم و الهام حمیدی از جمله مهمانان این مراسم بودند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها