رئیس و نایب رئیس انجمن منتقدان استعفا دادند

جواد طوسی رئیس و مصطفی محمودی نایب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران با ارسال نامه‌ای خطاب به شورای مرکزی انجمن از عضویت در این شورا استعفا دادند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این نامه که به امضا طوسی و محمودی رسیده، ‌آمده است: شخصا معتقدیم انجمن منتقدان در شرایطی می‌تواند به جایگاه واقعی خود دست یابد و در مجموعه صنوف خانه سینما از اقتدار و تشخص لازم برخوردار باشد که ما در وهله اول از خود شروع کنیم؛ برخورد شخصی و احساسی و شتابزده با مسائل انجمن نداشته باشیم، برای یکدیگر حرمت قائل شویم و از روش‌های تخریبی دست برداریم.
متاسفانه در ترکیب ناهمگون فعلی شورا فضای مناسب و توام با حسن تفاهم برای تحقق اهداف فرهنگی و صنفی انجمن نمی‌بینیم. شاید عیب و ایراد از ما باشد که اصول و قواعد بازی این زمانه را خوب بلد نیستیم و عادت نداریم در بطن عصبیت و سوء تفاهم و داوری‌های یک‌سویه و خط کشی شده، انعطاف‌پذیر و بی‌رگ باشیم. لذا چون در وضعیت کنونی امیدی به رستگاری نیست، استعفا خود را بدون هیچ منتی اعلام می‌داریم و برایتان آرزوی موفقیت می‌کنیم.
ذکر این توضیح نیز ضروری است که استعفا ما ارتباطی با مسائل رخ داده اخیر میان تعدادی از اعضا شورای مرکزی انجمن منتقدان و دبیر شورای اجرایی جشن خانه سینما ندارد و برای آن عزیزان نیز برگزاری آبرومندانه جشن را آ‌رزومندیم. همدلی و حمیت صنفی و تحمل کردن یکدیگر، آرزوی قلبی این دو عضو کوچک در این شرایط حساس است.
همه کارم ز خوشنامی به بدنامی کشید آخر            نهان کی ماند آن رازی کزو سازند محفل‌ها

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها