شش فیلم ایرانی در جشنواره مونترال

با اعلام برنامه‌های سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال مشخص شد شش فیلم کوتاه، مستند و بلند ایرانی در این جشنواره به نمایش درمی‌آیند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در بخش فوکوس بر سینمای جهان- فیلم‌های کوتاه نام دو فیلم جاده‌ها ساخته عباس کیارستمی و زرد، آبی، قرمز به کارگردانی علی کریم دیده می‌شود.
این در حالی است که در بخش فوکوس بر سینمای جهان- فیلم‌های بلند نیز فیلم آخرین ملکه زمین ساخته محمدرضا عرب حضور دارد.
در این بخش همچنین فیلم اسب‌های دریایی به کارگردانی رحمان میلانی به نمایش درمی‌آید که محصول مشترک ایران، نروژ و آلمان است.
در بخش مستندهای جهان نیز فیلمی دیگر از یک فیلمساز ایرانی مقیم خارج از کشور به نمایش درمی‌آید؛ چهره‌ها ساخته شاهین پرهامی.
این در حالی است که در بخش‌های رقابتی جشنواره مونترال شامل مسابقه بین‌المللی و مسابقه فیلم‌های اول هیچ فیلم ایرانی پذیرفته نشده است.
اما مجموعه مستندهای فرش ایرانی ساخته ۱۵ کارگردان کشورمان در بخش خارج از مسابقه این جشنواره به نمایش درمی‌آید.
سی و یکمین جشنواره مونترال روز 23 اوت با نمایش فیلم بلوف ساخته سیمون اولیویه فکتو و مارک آندره لاووی افتتاح می‌شود و روز 3 سپتامبر با نمایش جدیدترین فیلم کلود میلر با عنوان یک راز به پایان می‌رسد.
بزرگداشت جان وویت بازیگر کهنه کار آمریکایی و سوفی مارسو بازیگر و کارگردان فرانسوی از جمله برنامه‌های این دوره جشنواره مونترال است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها