هیات داوران جشنواره فیلم ونیز مشخص شد

برگزارکنندگان شصت و چهارمین جشنواره فیلم ونیز اسامی داوران بخش مسابقه بین‌الملل را اعلام کردند که در میان آنها فیلمسازانی سرشناس مانند جین کمپیون، پل ورهوفن و الخاندرو گونزالز ایناریتو دیده می‌شود.
اسکرین دیلی اعلام کرد در بیانیه رسمی جشنواره آمده، داوران انتخاب شده همگی چهره‌های مهم دورهای اخیر جشنواره ونیز هستند.
اعضا هیات داوران عبارتند از:
کاترین بریا، فیلمساز ۵9 ساله فرانسوی که فیلم برخورد کوتاه او در جشنوار ونیز سال 2001 به نمایش درآمد و در جشنواره فیلم کن امسال هم فیلم یک معشوقه قدیمی را در بخش مسابقه داشت.
جین کمپیون، کارگردان و فیلمنامه نویس ۵3 ساله نیوزیلندی که در 199۴ برای پیانو برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد. او تاکنون سه بار در جشنواره ونیز شرکت کرده؛ اولین بار با فرشته‌ای سر میز من که در 1990 برنده شیر نقره‌ای شد، فیلم 199۶ تصویر یک زن که در بخش خارج از مسابقه به نمایش درآمد و فیلم اختتامیه جشنواره ونیز بود و فیلم 1999 دود مقدس که در بخش مسابقه پخش شد.
امانوئل کریالز، کارگردان و فیلمنامه نویس ۴۲ساله ایتالیایی که فیلم با مضمون مهاجرت در طلایی او سال گذشته برنده جایزه شیر نقره‌ای شد و فیلم برگزیده ایتالیا برای شرکت در بخش اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان بود.
از مکزیک، الخاندرو گونزالز ایناریتو، فیلمساز ۴۴ ساله یکی دیگر از داوران است که سال 2002 با یکی از اپیزودهای فیلم یازده سپتامبر در بخش ویژه جشنواره ونیز شرکت داشت. او سال 2003 نیز فیلم 21 گرم را در ونیز داشت که شان پن به خاطرش برنده جایزه بهترین بازیگر شد.
فرزان اوزپتک، فیلمساز ۴8 ساله زاده ترکیه که در رم کار می‌کند و یکی از محبوبترین فیلمسازان ایتالیا که در شش سال اخیر 10 فیلم از جمله حمام: حمام ترکی در این کشور ساخته است.
پل ورهوفن، فیلمساز صاحبنام و ۶9 ساله هلندی دیگر عضو هیات داوری است. او سال گذشته فیلم موفق کتاب سیاه را در ونیز داشت. همان طور که پیشتر اعلام شده بود، ریاست هیات داوران جشنواره امسال را ژانگ ییمو به عهده دارد.
شصت و چهارمین جشنواره فیلم ونیز از 29 اوت تا ۸ سپتامبر (۷ تا ۱۷ شهریور) برگزار می‌شود. آخرین بار سال 1982 و پنجاهمین دوره جشنواره فیلم ونیز بود که تمام اعضا هیات داوری جشنواره را فیلمسازان تشکیل دادند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها