نخستین کمپ استعدادهای جوان در سارایوو

نخستین دوره کمپ استعدادهای جوان سارایوو از 20 تا 25 اوت و در چارچوب سیزدهمین دوره جشنواره فیلم سارایوو در بوسنی و هرزگوین برگزار می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این برنامه آموزشی در نخستین دوره برگزاری شاهد حضور سینماگران برجسته‌ای مانند الکساندر پین، ژولیت بینوش و جاسمیلا زبانیچ، برنده جایزه خرس طلایی جشنواره برلین خواهد بود.
کمپ استعدادهای برلین و جشنواره فیلم برلین در برگزاری این برنامه مشارکت دارند و در نخستین دوره 26 کارگردان مستعد، 30 بازیگر جوان و 26 تهیه کننده از کشورهای مختلف فرصت حضور در کمپ و بهره گیری از تجربیات سینماگران برجسته را یافته‌اند.
این سینماگران جوان از میان حدود 250 متقاضی شرکت در کمپ استعدادهای سارایوو و بر اساس مدارکی که ارسال کرده بودند؛ برگزیده شدند.
این درحالی است که وظیفه میزبانی کارگردانان جوان منتخب برعهده پیر زالیکا کارگردان تحسین شده فیلم فیوز، هدایت بازیگران بر عهده لئون لوچف، بازیگر کروات و میزبانی تهیه کنندگان بر عهده سدومیر کولار تهیه کننده فیلم اسکاری سرزمین هیچکس خواهد بود.
به جز پین و بینوش، از دیگر اساتید ویژه کمپ سارایوو می‌توان به ویکتوریا بلفراج، لابینا میتوسکا، پیتر زاورل و مانفرد اشمیت اشاره کرد.
سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سارایوو از 17 تا 25 اوت برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها