اکران فیلم‌های فرهنگی این هفته آغاز می‌شود

مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی معاونت امور سینمایی از اجرای طرح «اکران ویژه فیلم‌های فرهنگی» در سینماهای کشور طی هفته جاری خبر داد.
محمود اربابی در این زمینه گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای اکران ویژه فیلم‌های فرهنگی در حال انجام است و ظرف دو سه روز آینده با پایان گرفتن کارهای اجرایی، این طرح شروع خواهد شد.
وی گفت: فهرست فیلم‌های این اکران ویژه تا پایان توافق‌های لازم با کارگردان فیلم و یا تهیه‌کننده فیلم، مشخص نمی‌شود، اما به زودی اسامی این فیلم‌ها را نیز در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.
اربابی تصریح کرد: این برنامه احتیاج به کار تبلیغاتی و توافقات مالکان دارد که این کار زمان‌بر است، اما ظرف دو سه روز جزئیات آن اعلام خواهد شد.
در حالی که قرار بود طرح «اکران ویژه فیلم‌های فرهنگی» در سینماهای کشور از امروز (اول تیر) به اجرا درآید، اجرای این طرح با تأخیر روبه‌رو شده است.
اربابی در این مورد به فارس گفت: این تعویق علت خاصی ندارد و صرفا به دلیل همان زمان بر بودن کارهای مقدماتی و نیز به خاطر تعطیلات، اجرای این طرح عقب افتاده است.
براساس این گزارش، قرار است در طرح «اکران ویژه فیلم‌های فرهنگی» فیلم‌ها از ابتدای تابستان تا پایان سال، در قالب یک جشنواره 2۵0 روزه به نمایش درآیند.
فیلم‌های طرح «اکران ویژه فیلم‌های فرهنگی»، ابتدا توسط شورای انتخاب که شامل اعضایی از شورای صنفی نمایش، مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی، شورای بازبینی فیلم و کانون کارگردانان خانه سینما خواهند بود، انتخاب می‌شوند و شورای پخش فیلم زمان مناسب برای اکران آن را تعریف می‌کند.
این فیلم‌ها در سینماهای خاصی اکران نخواهند شد، بلکه بنا به توافق فیلمساز و سینمادار و براساس سینماهای موجود، به شکل چرخشی به نمایش عمومی درخواهند آمد و براساس برنامه‌ریزی‌ها، هر کس بخواهد این فیلم‌ها را روی پرده سینما ببیند، می‌تواند در فاصله زمانی ذکر شده، در یکی دو سانس خاص و مشخص و در هر زمان و مقطعی که مایل باشد، ببیند و دسترسی مخاطب به این فیلم‌ها براساس پراکندگی ایجاد خواهد شد.
اداره نظارت و ارزشیابی در طرح «اکران ویژه فیلم‌های فرهنگی»، نمایش فیلم‌های ارزشمندی را که مولفه‌های ملی، ایرانی، مذهبی داشته باشند، در اولویت قرار می‌دهد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها